רוצים להפוך את העסק למקום שנעים ונוח להיות בו? הכירו את האדריכלית החושפת את השיטה ליצירת חלל רגשי והיכולת לחבר בין חומר לתודעה בצורה שתמשוך יותר לקוחות ותגרום לעובדים להגיע בבוקר בשמחה...

קרה לכם פעם נכנסתם לבית קפה שכונתי ומיד הרגשתם תחושה נעימה בגוף? כמו אנרגיה טובה שהייתה בחלל? והפוך? קרה לכם שנכנסתם לבית קפה, עמדתם בכניסה ובסוף וויתרתם על הבילוי במקום? הרגשתם תחושה שלילית ולא נעימה? רצון להסתובב ולברוח מהמקום? קרה לכולנו. וזה לא במקרה. הכל מסביבנו מורכב מאנרגיה זה לא מושג רוחני אפשר לתכנן ולעצב את החלל כדי לרתום אותה להגשמת הפוטנציאל בחלל ובחיים. לעיצוב יש משמעות ביצירת ביטחון וחוסן והוא משפיע על האנרגיות שיש בחדר. וזה לא משנה אם זאת חנות בגדים או קליניקה. שורה תחתונה הלקוחות שלנו רוצים להיכנס ולהרגיש בנוח במקום שהם נמצאים בו, אחרת הם פשוט לא יהיו. כנ"ל לגבי העובדים שמבלים שעות על גבי שעות באותו החלל צריכים להרגיש הכי בבית בעולם כדי לתת 100% תפוקה. זה בדיוק מה שדקלה עושה בשנים האחרונות, היא עוזרת לעסקים רבים לתכנן, לשפץ ולעצב את העסק שלהם ככה שיהיה מספיק מזמין ונעים. היא מחברת בין החלום של בעל העסק, לבין המקצועיות והרוחניות שלה. התוצאות? משוגעות. קפצתי לשיחה צפופה איתה כדי להבין מעט ולקבל הצצה איך כל הדבר הזה עובד ולמי זה מתאים?

אור לב // 04.07.24 // InterNews

עיצוב של בר שכונתי ע״י דקלה בן גיגי

אני לא יודעת אם אפשר לקרוא לה רק מעצבת או רק אדריכלית, דקלה היא אומנית רב תחומית צריך לפגוש אותה ולראות בעינים את הניצוץ את הגאונות מאחורי החשיבה בפרטים הכי קטנים. אצל דקלה כל לקוח הוא מיוחד וזאת ממש לא סיסמה, היא לא מחפשת לעבוד עם כולם חשוב לה לתת יחס אישי, הקשבה, רגישות וכנות – הרי עיצוב זה אומנות. 

החלל שלנו משקף אותנו ואת חיינו המטרה העיקרית שלה שאנשים יחוו קודם כל נינוחות שירגישו שהשיח מתקיים עם אשת מקצוע שמבינה לליבו, שמקשיבה בקשב רב לרצונות שיודעת לתרגם את התחושות והכוונות לתוצרים. שזו המעצבת איתה הם רוצים לצאת למסע משלב כוחות לשינוי המיוחל.

דקלה, תודה שהסכמת להתראיין. אשמח שתספרי לנו מה זה בשבילך חיבור בין רוח לחומר? איך את רואה את זה ואיך את מצליחה להביא את זה לידי ביטוי?

"שאלה מעולה. זה משתנה מעסק אחד לשני. כל אחד והאופי שלו, האני מאמין שלו, הגישה שלו לחיים. אני לא מביאה את עצמי, אני מביאה את העולם הפנימי של בעל העסק ומחברת את זה עם המקצועיות שלי כדי ליצור חלל שידבר את העסק גם בלי מילים. כל הרעיון הוא לגרום ללקוחות להיכנס ולרצות להישאר. לקוח מרוצה זה לקוח משלם, עובד מרוצה זה עובד טוב יותר לעצמו ולסביבה. אני נותנת לצד השני להתבטא, אני מקשיבה לו, זה עמוק ואולי הרבה יותר ממה שאוכל להסביר על הכתב, אבל אני פשוט מרגישה. אני הרבה מעבר לאדריכלית ומעצבת פנים, יש בי היכולת לראות את האדם שנמצא מולי, לקרוא את הנשמה שלו ולהביא אותו לידי ביטוי באמצעות עיצוב שישנה את חוקי המשחק וישחק לטובתו. חשוב לי שזה יהיה מצד אחד כמו שהלקוח שלי רואה בדמיון ובחלום שלו, ושזה עדיין יהיה מחובר לקרקע ועל פי כללי העיצוב הנכונים. השילוב בין העולמות גורם לפיצוץ חיובי והתוצאות מדהימות"

בתחום שעצם עיסוקו בחומר הסטודיו מביא ומיישם את תמצית הרעיון שאנשים שחיים ועובדים בחללים שמתוכננים במיוחד עבורם, הם אנשים מאושרים וטובים יותר לעצמם ולסביבה שלהם. ע"י חקירה פנימית מעמיקה וחיבור אמיתי לסיפור האישי של כל פרויקט, נבנה מרכז רעיוני יציב וחזק, המתווה דרך מחזון למימוש יצירת החלל בהתאמה אישית ופרקטית.

חנות משקפיים מעוצבת ע״י דקלה בן גיגי

אני לא בטוחה שאני מבינה למה החיבור הזה כל כך חשוב?

"הכי פשוט שיש. חלל שמעוצב בצורה מסוימת, יכול להשפיע באופן ישיר על הנפש שלך. בטח אם את בעלת העסק ואת מביאה את מה שאת אוהבת ומאמינה בו. את לא סתם צובעת קיר בזהב ותולה שעון עגול כי שמעת שזה מגניב ונראה טוב בסטורי. את משקיעה מחשבה, את מביאה את מי שאת באמת לתוך העסק שלך. תחשבי על זה, יש לזה משקל רציני. זה הבייבי שלך, מקור הפרנסה שלך. אם את תהיי מחוברת לחלל שיצרת, כולם יתחברו אליו. אני לא מוותרת ללקוחות שלי, אני מוציאה אותם מדפוסי חשיבה עתיקים ומנטליים ומחברת אותם למקור רגשי ועמוק שנמצא בתוכם. אני שואלת שאלות שדורשות מחשבה, אני רוצה תשובות כנות, אני עוזרת ליצור חיבור אמיתי בין רוח לחומר, משהו שאפשר להרגיש מהרגע הראשון, אני מביאה משהו נקי, בלי זיופים, אני מביאה אותנטיות, ואני לא צריכה לספר לך כמה שאותנטיות כובשת אנשים…"

נשמע מעניין, אפשר רגע שנעבור לשלב הפרקטי? את באמת עושה הכל לבד?

 

"כן, אפשר להגיד שזה חלק ממה שמייחד אותי ואת העבודה שלי. ולהגיד לך את האמת? בגלל זה העבודות יוצאות כל כך איכותיות, כי אני שם כל הזמן, לא צריך ללכת לספקים חיצוניים, אני עושה באמת הכל, משלב הרעיון והתכנון, לשלב השרטוט ותוכניות העבודה, לשלב השיפוץ, ניהול קבלני העבודה, שלב העיצוב ועד השלב האחרון של הלבשת החלל. אין טעויות את מבינה? הכל מתחיל ומסתיים אצלי. תחשבי שמגיע אליי עסק והוא מקבל יחס אישי לגמרי. אני לא שולחת אותו לעובדים שלי, אני מקבלת אותו, יושבת ומקשיבה לו ומביאה את כל הניסיון והמקצועיות שלי איתי. זה יתרון משמעותי בהשוואה למשרדים גדולים שברוב המקרים המנכ"ל של החברה לא יודע מי את בכלל. יכול להיות שתפלי על עובד צעיר ומתחיל שלא בדיוק ידע לכוון אותנו לתוצאה הרצויה. כאן את מקבלת הכל מהכל מהאדם שכבר עשה וניסה ומדבר מנסיון של מאות לקוחות."

עם מי את בעצם עובדת? למי מתאים להגיע אלייך?

"לרוב אני עובדת עם בעלי עסקים. עם כל מי שרוצה לשפץ ולעצב מחדש את חלל העבודה שלו. כל מי שמבין שעיצוב החללים הוא חלק בלתי נפרד מהצלחת העסק. אני עובדת עם מנכ"לים ובעלי עסקים שמודעים לעובדה שביצועי ההון האנושי הם בין היתר תולדה של נראות ותחושת הנועם בסביבת העבודה. סביבת עבודה נעימה, נוחה ובטוחה תביא ליצירתיות, לויאליות וחדות עבודה בקרב עובדיה."

איך התהליך איתך עובד? מה השלבים?

"קודם כל חשוב לי להכיר את העסק, ולכן בשלב הראשון אנחנו נקיים שיחת היכרות, אני אשאל שאלות כדי להבין מה חשוב לנו בתהליך, נדייק את הצרכים ואת סדרי העדיפויות שלנו ובעקבות כך נתאים את הצעדים הבאים שלנו. בשלב הבא אנחנו נקבע פגישת אבחון בחלל המיועד, אני מגיעה עד אליכם כדי לראות את המקום מקרוב, כי אין כמו מראה עיניים. אני מתבוננת כדי להבין את אופי העבודה ולאחר מכן נדבר על תקציב ולוחות זמנים. בשלב השלישי אני אכין הצעת מחיר עבור הלקוח בהתאם לכל מה שראיתי ולכל הדרישות והציפיות של הצד השני. מיד עם האישור הסופי אנחנו נכנסים לתהליך שהוא כולו מותאם אישית."

בתמונה: עיצוב מטבחון משרדים ע״י דקלה בן גיגי

אני אוהבת את הגישה שלך, ספרי לי איך עובד התהליך איתך ומה הוא כולל?

"התחלנו? מעולה! יש כמה מסלולים לבחירה. מסלולים עבור לקוחות הזקוקים להכוונה נקודתית לעיצוב ורענון, ומסלול רחב בו הלקוח רוצה ליויי יד ביד. ראשית מתחילים עם פגישת היכרות ותיאום ציפיות, אני מבינה מה הצורך של הלקוח, בוחרים סגנון וקונספט, מה הוא אוהב ואת הסגנון האישי שלו. תוך כדי למידה אני מכינה מצגת מסודרת עם העמדה לחלל, כל זה אציג בפגישת הקונספט הבאה שלנו. בפגישה הזו אנחנו מחליטים ביחד איפה יהיה ממוקם כל דבר, בוחרים פלטת צבעים, ואת חומרי הגמר של הפרויקט. בשלב הבא עושים הדמיה בעזרת ai הבינה המלאכותית, משלבים סגנונות עיצוב שונים ומוציאים את התוצאה הטובה ביותר שתהיה מותאמת בדיוק לפי רצונותיו של הלקוח. מדובר בפגישה ארוכה וחשובה, היא הכרחית כי בסופה יש לנו פרויקט שמצמיח עור וגידים. לאחר שהגענו להסכמה, מתחיל שלב הביצוע של התוכניות שסיכמנו עליה בפגישה. כמובן בזמן שהקבלן עובד אגיע לפקח בשטח כדי לראות שהתוכניות שסיכמנו עליהם מיושמות עד לרמת הפרט הקטן ביותר. זה הפרויקט שלי, הבייבי שלי וזה יצא לא פחות ממושלם. את לגמרי יכולה לישון בראש שקט ולהיות בטוחה שיש כאן מישהי שדואגת לך."

נשמע מדהים! אני מרגישה שאת אוהבת את העבודה שלך, אני צודקת?

"את בהחלט לא טועה. המטרה שלי שכולם יהיו מרוצים ושמחים ושלכל אחד יהיה חלל שקט ונעים לעבוד, לשהות או לבלות בו. אני פוגשת עסקים שמספרים לי שהעסק שלהם אפור ומשעמם, חסר חיים וחסר צבע. זה מורגש מכל פינה, אין חיות במקום, אין שמחה. תחשבי שכל עסק יש את האופי שלו, חשוב שהעיצוב ידבר את זה. זה יכול לבוא לידי ביטוי בצבעים, בריהוט, בסגנון. יש כוח השפעה עצומה לנראות החיצונית של כל חלל שנהיה בו. קחי לדוגמה רופא שיניים לילדים, הוא יכול בקלות לבנות ולעצב מרפאה שתהיה ידידותית עבור הילדים, מקום נעים ונחמד שלא נראה מאיים ומפחיד. הוא יכול לתת לכל ילד תחושה נעימה ונוחה, הוא יכול להוריד את סף הלחץ ולגרום לילדים לחייך ולחוש הקלה ורוגע לפני הטיפול, וכל זה רק באמצעות עיצוב ותכנון נכון. אפשר לקחת את זה להמון כיוונים. אבל ללא ספק עיצוב נכון מועיל לכולם. לעובדים, ללקוחות, לבעל העסק, וכמובן שזה משפיע 

 על הצלחת העסק."

מה עושה עכשיו מי שקורא אותנו ורוצה עוד פרטים? איך יוצרים איתך קשר?

"אה, זה פשוט מאוד. הם רק צריכים להשאיר לי פרטים בטופס המצורף כאן למטה,
אני אדאג לחזור אליהם בהקדם עם כל הפרטים המלאים על תכנון ועיצוב החלל!"

תודה על הזמן שלך!

"תודה רבה לך, שמחתי מאוד"