מתכננים בר מצווה וחגיגות 13 לילד? תכירו את ׳ד"ר בר מצווה׳ שיפיק ויארגן עבורכם בר מצווה מיוחדת וחגיגית, חוויה שונה מכל מה שהכרתם עד היום!

אירועי בר מצווה בכותל הם לא דבר חדש, אבל אם תשאלו את ד"ר בר מצווה, הלוא הוא שבתי איזנשטט, הוא יספר לכם שכבר 15 שנה הוא עושה אותו הדבר: מפיק ומארגן אירועי בר מצווה מיוחדים וחווייתיים בכותל. ותתפלאו אבל אפשר לעשות בר מצווה בכותל ושעדיין תהיה מקורית ושונה ממה שאחרים עושים. הגיע הזמן לעשות משהו קצת אחר, לקחת את היום המרגש הזה צעד אחד קדימה ולארגן אירוע שמותאם בדיוק לצרכים של המשפחה ונבנה על פי העדפותיו של חתן האירוע. האם מדובר בקונספט אחר? או בעטיפה נוצצת במיוחד? יצאנו לבדוק…

אור לב // 29.05.24 // InterNews

פגשתי את שבתי איזנשטט בצהרי היום. הוא ישב איתי על כוס קפה, איש שכולו אהבת האדם. ראיתי את זה מהרגע הראשון, את הרצון הכנה שלו לארגן חגיגת בר מצווה אמיתית לכל ילד טרי בן 13. אבל עם כל הכבוד לרצון הטוב, כולם מכירים את אירועי בר המצווה בכותל, היה חשוב לי להבין מה הוא הגיע לחדש והאם זה באמת משהו ששווה להשקיע עבורו? לא ראיתי טעם לבזבז זמן יקר וצללתי איתו לשאלה הכי מעניינת…

איזנשטט, אתה מדבר על אירועים שונים ומיוחדים בכותל, אבל בוא נדבר רגע בכנות, מה זה אומר אירוע בר מצווה בכותל? ובמה אתה שונה מכל מארגן אחר?

"תראי זאת שאלה מצוינת. אני עוסק בתחום כבר למעלה מ-15 שנה. בהתחלה זה היה רק אני ועוד כמה מארגנים בודדים. אבל היום? השוק רווי, וכולם עושים כמעט אותו הדבר, הקונספט בסך הכל דומה, ארוחת בוקר בלטרון או בכותל, לאחר מכן תהלוכת נגנים, טקס עלייה לתורה ובסוף ארוחה במסעדה.

 אני מביא משהו אחר דווקא בגלל שאני מבין את הצורך של המשפחות ויכול להתאים את האירוע שיהיה הכי נכון עבורם. אל תשכחי שיש גם משפחות שכבר חגגו בכותל והפעם רוצות לחגוג לבן שלהם בצורה מיוחדת ושונה. לפני שהתחלתי להפיק אירועי בר מצווה, עבדתי בחברות התיירות הגדולות ביותר, ולכן אני מכיר כמעט כל אבן בארץ הקטנה שלנו. יש לא מעט מקומות שיכולים לשמש בתור התחלה טובה לאירוע שהוא קצת אחר. אני מארגן את היום הזה בצורה לא רגילה, אני יכול לקחת אותו לכיוונים שונים ומגוונים, הכל תלוי בהורים ובילד וכמובן בקונספט שהם בוחרים. זה יכול להיות בוקר בסגנון טיול עם תחנות מיוחדות לאורך היום, כאשר גולת הכותרת היא טקס העלייה לתורה, ואפשר לקחת את זה לכיוון של אירוע שלם במקום אחד. פשוט לסגור מתחם שלם שצופה לכותל או לחומות ולארגן הפקה עם קבלת פנים, טקס עליה לתורה ובסיום ארוחת שף חגיגית. ברגע שהמשפחה החליטה על כיוון כללי, אני מתחיל לשאול את השאלות הנכונות כדי לתכנן את היום הזה לפרטי פרטים. האפשרויות אינסופיות, אפשר לעשות תהלוכה שמשלבת דמויות והצגות מעניינות, ואפשר לעשות מסיבת אוזניות בשביל החבר'ה הצעירים. אפשר לעשות את הטקס בכותל, ואפשר לעשות אותו במתחם אחר שלא מחייב הפרדה בין גברים לנשים. אפשר לעשות ארוחה ביקב, ואפשר לנסוע לים המלח ולעשות ארוחה מדברית או ארוחה מקראית אותנטית. אפשר אפילו לעשות אירוע שקיעה, לקיים את טקס העלייה לתורה לקראת השקיעה ומשם הלמשיך לארוחת ערב מפנקת. יש לנו את כל הקשרים הדרושים כדי לארגן גם משהו כזה. כמו שאת בטח מבינה, באירועים שאני מארגן – הכל אפשרי. אז בואי נגיד שאירוע רגיל זה לא יהיה. אני דואג לחוויה שהילד לא ישכח בחיים"

ב

אוקי, אז אם הבנתי נכון יש לנו 2 קונספטים שונים שאתם מציעים. תספר לי קצת עליהם ומה הכי כדאי?

"מה הכי כדאי? זה כבר תלוי במשפחה. יש כאלה שמעדיפים לרכז את כל החגיגות במקום אחד. אין להם כוח להסתובב יותר מדי. הם רוצים קבלת פנים, שירים וריקודים, ארוחת צהריים ואת טקס העלייה לתורה במתחם סגור שצופה לכותל, לחומות העיר העתיקה או לנוף הירושלמי. אני מקבל את הדרישה, מפיק ומארגן להם את האירוע ברמה הכי גבוהה שיש, עם רעיונות מגניבים שיכולים לשדרג משמעותית את היום הזה. וכמובן שיש את הצד השני, שרוצה טיול מגוון ומעניין. כאן יש לי יותר חופש תנועה ואני יכול לקחת את לכיוונים שונים. אני בונה את האירוע רק אחרי שאני מדבר עם המשפחה ולומד להכיר אותם ואת ההעדפות שלהם. אני מציג להם אפשרויות שונות ודואג לחוויה בלתי נשכחת."

האמת שזה נשמע דיי מבטיח ואני אפילו מצליחה לדמיין את זה. אבל באותה נשימה זה גם עושה לי קצת כאב ראש, כל ההפקה הזאת ולנסוע עד הכותל… בשביל בר מצווה?

"אני מבין אותך! זה באמת יכול לעשות כאב ראש. אבל לא לך! כאב הראש הוא שלי בלבד, כי אני מארגן ומפיק לך הכל. את לא צריכה להתעסק בשום דבר, לא לדבר עם ספקים, לא לסגור קצוות, לא לחשוב על איך וכמה ולמה. את באה לאירוע שלך ושל הבן שלך ומרגישה כמו מלכה. אני מתכנן הכל לפרטי פרטים ונותן לך אירוע שלם מתוקתק, את לא חושבת על כלום, אני מצמיד לך איש הפקה שנמצא איתך מתחילת היום ועד סופו, כל שאלה, כל בעיה את פונה אליו הוא פותר לך הכל באותו הרגע. יש לך עם מי לדבר, כבר 15 שנים אני עושה את זה, תנסי לדמיין כמה אירועי בר מצווה עשיתי במהלך השנים הללו. יש לי את כל הניסיון כדי שאת תהיי הכי מרוצה ושהילד שלך יקבל חוויה מדהימה."

אתה אומר כל הזמן שאתה לוקח את זה לכיוונים שונים שהמשפחה אוהבת ורוצה. אם עכשיו מגיעה אליך משפחה שהיא חובבת טבע, איך אתה משלב את זה באירוע שלהם?

"יש לי קשרים באתרים, אטרקציות ולוקיישנים בכל הארץ. אני רק מרים טלפון ומארגן למשפחה הזאת בר מצווה בסגנון כפרי, שקט וירוק. זה לא בעיה בשבילי. אני מבין שאת מנסה להתקיל אותי עם סיטואציות מורכבות. לא ילך לך. אני מוכן לכל תרחיש. לא משנה איזו משפחה מגיעה אליי. אם הם רוצים אירוע יוקרתי, או אירוע פשוט, אירוע בסטייל, או אירוע של אמא אדמה, אירוע רגוע ושקט או אירוע רועש וצבעוני, אירוע פרטי ואינטימי או אירוע המוני, שום דבר לא מפחיד אותי והכל אפשרי. אני מארגן הכל ודואג להכל. הם רק מאשרים ומגיעים כדי ליהנות במקסימום מהיום המיוחד שלהם."

אתה נשמע מאוד בטוח בעצמך, אני חייבת רק להגיד שהאירוע הזה נשמע קצת כמו משהו שמתאים לדתיים בלבד… אני טועה?
"לדתיים בלבד?! מה פתאום! רוב הקהל שלי הוא בכלל חילוני. ההפך המוחלט! דתיים לרוב לא חוגגים בר מצווה בכותל. הם יעדיפו לעשות אירוע משפחתי בבית הכנסת השכונתי ליד הבית או באולם אירועים צנוע. המשפחות שמגיעות אליי הן בד"כ משפחות חילוניות או מסורתיות, כאלה שרוצות לחבר את הילד ליהדות בדרך הכי טהורה שיש ובדרך שתתאים להם. אני דואג ליצור חיבור מיוחד שישאיר טעם של עוד. אפשר להגיד שלכל יהודי מתאים לעשות בר מצווה בכותל. וזה לא משנה מה מידת האמונה שלו."

נשמע שזה ממש חשוב לך ממקום עמוק ואמיתי, אפשר לשאול למה?
"רוב הילדים שמגיעים אליי, פוגשים את היהדות פנים מול פנים בפעם הראשונה. חשוב לי לוודא שההיכרות הראשונה שלהם תהיה מיוחדת, חוויה מהנה שהם יזכרו לכל החיים ורק ירצו לטעום ממנה עוד. בסוף המסורת שלנו היא גדולה ויפה, אני לא מגיע כדי להחזיר אף אחד בתשובה. אבל כן חשוב שכל ילד שהגיע למצוות, שידע שהוא חלק משרשרת הדורות שלו ויש לו תפקיד גדול ומיוחד בדרך להפוך לגבר. יכיר את השורשים שלו וידע מי הוא ומאיפה הוא בא. אני רק שם כדי לוודא שזה יקרה על הצד הטוב ביותר."

מרגש, תודה לך. אם הילד ביישן ופחות אוהב שכל תשומת הלב עליו, מה עושים?
"נהדר! בדיוק בגלל זה הכותל הוא פתרון מצוין. תחשבי על זה, אם ילד ביישן עולה לתורה בבית כנסת, כל הפוקוס עליו. זה רגע נורא מביך. אבל אם הוא עולה לתורה בכותל, הוא לא לבד שם, יש עוד ילדים יחד איתו שגם כן עולים לתורה. אני יכול גם לשיר בזמן הזה, ככה שהעיניים יהיו לכל עבר ולאו דווקא על הילד עצמו, הוא יצליח בקלות להיבלע ולהרגיש בנוח. הוא לא יהיה במרכז העניינים ואני יכול להבטיח לך שרק זה ייתן לו תחושת הקלה עצומה. כמובן שאם ההפך, הילד כן אוהב את הפוקוס ואת הבמה, אנחנו כבר נדאג שהוא יהיה במרכז העיניינים."

מעולה! הגיע הזמן שתסביר לנו איך עובד כל היום הזה? מה עושים?
"אוקי אז בעיקרון כל התהליך איתי עובד לפי שלבים. אנחנו מתחילים עם פגישת ייעוץ ואפיון. אני שואל שאלות כדי להכיר את הילד ואת המשפחה. את החלומות שלהם ואת הקונספט המועדף עליהם. ואז בהתאם לתשובות שלהם, אני בונה להם 2 אופציות לבחירה. הם יכולים לקחת את האופציות שבניתי להם ולהפיק את כל הדבר הזה לבד, והם יכולים לתת לי את המושכות להוביל ולהפיק את כל היום הזה עבורם. ברגע שהחלטנו לצאת לדרך, אני מכין להם חוברת מסודרת עם פירוט נרחב כולל תמונות של איך הולך להיראות האירוע שלהם. זה ממש המחשה של כל היום. בשלב הבא, אני ממליץ בחום לנסוע לכל המקומות שאנחנו הולכים לבקר בהם, ולעשות שם סיור כדי לראות בעיניים את המקומות ולהרגיש את האנרגיה והוויב של המקום. זה חשוב לי כדי לדעת אם הם באמת מתחברים למסלול ולא רק לתמונות ההמחשה שהכנתי להם. אחרי שהם נסעו וחוו בעצמם ואישרו לי את כל המסלול, אנחנו מסכמים הכל בתוכנית סופית ואני מתקדם מול ספקים שונים. זה יכול להיות נגנים, ארוחות צהריים, עיצוב, בר משקאות, מזכרות ועוד. כמובן הכל בתיאום מראש עם המשפחה. ברגע שהכל מוכן ומאושר וכל ההזמנות בוצעו, אנחנו מגיעים ליום האירוע ואני והצוות שלי מוודאים שהכל מתנהל על פי התוכנית. אנחנו לא עוזבים אתכם לרגע ונמצאים שם מתחילת האירוע ועד סופו. חשוב לי להיות עם המשפחות ולראות בעיניים שלי שהכל בסדר, ואם צריך משהו, אנחנו כאן כדי לסדר הכל"

מה עושים ההורים שיושבים עכשיו בבית, קוראים אותך ורוצים פרטים?
"אה, זה פשוט מאוד. הם רק צריכים להשאיר לי פרטים בטופס המצורף כאן למטה, אני אחזור אליהם בהקדם עם כל הפרטים ונוכל להתחיל לתכנן את אירוע בר המצווה שמתקרב!"

שבתי אייזנשטט, תודה על הזמן שלך

"באהבה, העונג כולו שלי!"