בית חדש עם AI? העתיד כבר כאן ומסתבר שבאמצעות בינה מלאכותית אתם יכולים לבנות, לתכנן ולעצב את בית החלומות שלכם! סטודיו אדמרום, מומחים לתכנון ועיצוב אדריכלי, החליטו לשלב את הידע והנסיון שלהם יחד עם טכנולוגיית AI. התוצאות? מפתיעות…

זה לא משנה אם יש לכם בית קיים שזקוק לשיפוץ, או רק בית על הנייר - סטודיו אדמרום הפך להיות הדבר הבא בכל מה שקשור לתכנון אדריכלי ועיצוב הבית. מה הופך אותם ליוצאי דופן? אולי זה השילוב המתבקש בין התכנון לעיצוב, אולי זאת הנוחות שמרכזת את כל תהליך השיפוץ במקום אחד, ואולי זאת הטכנולוגייה המתקדמת שהם החליטו יחד, כצוות, לשלב בעסק. הבינה המלאכותית (AI), עושה שמות בכל העולם וכנראה שלא במקרה. באמצעות כמה הקלקות על המחשב, אפשר למזג בין סגנונות עיצוב שונים ולקבל סקיצה שלמה לבית שתמיד חלמתם עליו. איך הם עושים את זה? והאם זה משהו שיכול להתאים גם לכם? יצאנו לחקור את הנושא לעומק, הנה מה שגילינו…

אור לב // 15.04.24 // InterNews

תכירו את אבי ורוני בן חמו. הוא אדריכל ומעצב פנים למעלה מ-10 שנים. היא, מעצבת פנים ודואגת להום סטיילינג כללי לבית. שניהם מצוינים, מלאי תשוקה למקצוע ואהבת אדם. ישבתי לדבר איתם על העידן החדש שעוזר לאלפי אנשים לשדרג את הבית בקלות ובמהירות – והכל באמצעות הטכנולוגיה.

בן חמו, אני מרשה לעצמי לפנות אליכם כאחד. ספרו לי בקצרה מה אומר המונח הזה "בינה מלאכותית", לטובת כל מי שחדש בתחום ולא בטוח איך זה רלוונטי עבורו

רוני: "שאלת פתיחה מצוינת. אני אנסה להסביר את זה בצורה הכי פשוטה. בינה מלאכותית מורכבת ממספר מערכות המחקות אינטליגנציה אנושית לביצוע משימות שונות על פי מידע שהן אוספות מרחבי הרשת. היא יכולה לספק לנו תשובות לשאלות, לפתור לנו בעיות, לכתוב עבורנו טקסטים קצרים או ארוכים, לעצב לנו תמונות, לתת לנו המלצות, ועוד מגוון פתרונות מתקדמים שהצליחו לשנות לאנשים את החיים ובעיקר להקל עליהם ולהפוך את הכל ליותר פשוט, מהיר ונגיש. אם אנחנו רוצים תמונה של בית 2 קומות על החוף עם עץ קוקוס ופרדס פרחים, אנחנו פשוט כותבים בשורה המתאימה את התיאור המדויק של הבית שלנו, ותוך מספר שניות הבינה המלאכותית מייצרת עבורנו מספר דוגמאות לבחירה. תמיד אפשר לדייק את התיאור שלנו כדי לשנות את התוצאות שנקבל. אבל השורה התחתונה, הבינה המלאכותית היא כלי חשוב ונחוץ לכל אדם."

בתמונה: לוח השראה מעוצב בטכנולוגיית בינה מלאכותית לקראת עיצוב של בית חדש ללקוח

זה נשמע ממש מגניב, העתיד כבר כאן! אבל איך כל הדבר הזה יכול לעזור בשיפוץ הבית?

אבי: "תחשבי מה היה עד היום. אנשים היו רואים כל מני השראות לבתים יפים באינטרנט, היו הולכים למעצב שיבנה להם מודל תלת מימד, רק כדי שהם יוכלו לראות איך זה נראה בפועל. היו משקיעים על זה הרבה כסף ובעיקר שורפים זמן יקר רק כדי למנוע טעויות. אבל היום? אין צורך בכל זה. יש לנו את הבינה המלאכותית שבעזרתה אפשר להוציא סקיצות מדהימות של כל בית שרק נרצה. אפשר לשלב מספר סגנונות, אפשר לקחת כמה השראות ממעצבים שונים בעולם ולהוציא הדמיה מושלמת בכמה דקות עבודה. אני עושה את זה מול הלקוח, הוא מגיע אליי ובכמה קליקים על המחשב אני מראה לו את הבית שלו על המסך. זה מדהים וזה גם פותר לאנשים הרבה דילמות."

זה קצת מצחיק שאתה אדריכל ומעצב פנים ונעזר בסגנונות של מעצבים אחרים…

אבי: "אני מבין מה את אומרת, אבל אנחנו לא מכניסים אגו לעבודה שלנו. הכל פה מאוד מקצועי, אני פתוח לרעיונות חדשים ובסופו של דבר אני רוצה שהלקוח שלי יהיה מרוצה. שהוא יקום בבוקר לבית החדש שלו וירגיש הכי שלם ומאושר עם התוצאה הסופית. אז אם המשפחה שמגיעה אליי מבקשת לשלב 2 סגנונות של מעצבים גדולים מחו"ל, אפילו אם הם כבר לא בין החיים, אני מעביר את הבקשה לבינה המלאכותית ואומר לה, תעשי לי בית כזה בסגנון הזה, ואנחנו מוציאים בזמן קצר הדמיה שעוזרת לנו לקבל כיוון ולהחליט על הצעדים הבאים. כמובן שלתוך כל זה אנחנו יוצקים את המומחיות והניסיון שלנו."

אתם יכולים להגיד שזה מה שמבדל אתכם משאר המעצבים? הבינה המלאכותית?

"קודם כל אנחנו לא רק מעצבים, הזוגות שמגיעים אלינו מקבלים חבילה כוללת. אדריכלות ועיצוב פנים, יחד עם הום סטיילינג מלא לבית. השירות שלנו כולל שבירה מלאה של קירות, תכנון, בנייה מאפס, שיפוץ מהיסוד והלבשה של הבית. ומעבר לכל זה, אנחנו גם מכניסים את הטכנולוגיה של הבינה המלאכותית אבל לא רק! אצלנו כל לקוח הוא מיוחד וזאת ממש לא סיסמה. אנחנו לא מחפשים לעבוד עם כולם, הפרויקטים שלנו נבחרים בקפידה. חשוב לנו לתת יחס אישי, אנחנו עושים אמנות, המוזה שלנו נמצאת ומרוכזת לבית אחד, ואנחנו משקיעים את כל האנרגיה שלנו שם, כדי שהתוצאה תהיה לא פחות ממושלמת. לפעמים מגיעים אלינו לקוחות שהיו במקומות אחרים, כאלה שרק מעמיסים פרויקטים בלי הכרה, בסוף הלקוח מרגיש שיש פחות יחס, פחות התאמה אישית ואז הם עוזבים. המקצועיות שלנו והתוצאה הסופית היא בראש ובראשונה."

בתמונה: לוח השראה מעוצב בטכנולוגיית בינה מלאכותית לקראת עיצוב של בית חדש ללקוח

אהבתי את הגישה. ספרו לי איך עובד התהליך איתכם? מה הוא כולל?
"יש 2 מסלולים לבחירה. אחד קצר וממוקד ואחד רחב יותר. הלקוחות שבוחרים במסלול הקצר, בדרך כלל יודעים מה הם רוצים והצורך שלהם זה בדיוקים הקטנים. זה יכול להיות עבודת נגרות, ארונות קיר, מטבחים, לווי לבחירת ריהוט, הום סטיילינג ועוד. המסלול הזה לא דורש יותר מדי, אלא רק שיחת אבחון והתאמה לצרכים, פגישה וסיכום על כמה עבודות נקודתיות. המסלול השני והרחב יותר הוא למעשה השיפוץ, התכנון והעיצוב של הבית. אנחנו עושים הכל, ממש הכל. משלב התוכניות וההריסה, ועד שלב הבנייה והעיצוב. בשיחת הטלפון הראשונה אנחנו מבינים מה הצורך של הצד השני וככה גם יודעים איזה מסלול הכי יתאים. כמובן שבשני המסלולים הלקוחות מקבלים את ליווי הAI"

ספרו לי קצת על המסלול הרחב, מה זה אומר שאתם עושים הכל?

"קודם כל מתחילים עם פגישת היכרות ותיאום ציפיות, מבינים מה הצורך של הלקוח, באיזה מצב הוא נמצא היום ולאן הוא רוצה להגיע, מסתכלים על התוכניות של הבית הנוכחי ופותחים תיקיית דרייב כדי שהלקוח יוכל להכניס את כל תמונות ההשראה שהוא ראה ברחבי הרשת ואהב, את בית החלומות שנמצא לו בראש. לאחר מכן אנחנו יושבים כדי ללמוד את הלקוח שלנו, את מה שהוא אוהב ואת הסגנון האישי שלו. תוך כדי הלמידה אנחנו מכינים מצגת מסודרת ותוכנית העמדה לבית החדש ואת כל זה אנחנו מציגים בפגישת הקונספט הבאה שלנו. בפגישה ה-2 אנחנו מחליטים ביחד איזה תוכנית אנחנו הולכים להוציא לפועל. איפה בדיוק יהיה ממוקם המטבח, הסלון וחדרי השינה, בוחרים פלטת צבעים, ואת חומרי הגמר של הפרויקט והכל כמובן בתכנון מקדים כדי למנוע טעויות במהלך הדרך. בשלב הבא, אנחנו עושים הדמיה באמצעות הבינה המלאכותית משלבים סגנונות עיצוב שונים ומוציאים את התוצאה הטובה ביותר שתהיה מותאמת בדיוק לרצונות של הלקוח שלנו. לאחר ההדמייה, אנחנו יושבים על אומדן תקציב, בודקים שאנחנו לא חורגים משום דבר, בוחרים 4 גוונים עיקריים שישרתו אותנו לאורך כל הדרך בתהליך העיצוב, לרוב זה יהיה 2 גוונים מונוטונים שקרובים זה לזה, גוון אחד חזק שאותו נרצה להבליט וגוון נוסף שיפוזר בנגיעות רכות בתוך החלל. הפגישה הזאת שאני מדבר עליה עכשיו, פגישת הקונספט, היא פגישה ארוכה אבל היא הכרחית כי בסופה, יש לנו פרויקט ביד, הגענו להסכמה כללית ומכאן, אנחנו מתחילים את הביצוע של התוכנית שסיכמנו עליה בפגישה האחרונה. כמובן בזמן שהקבלן עובד, אנחנו מגיעים לשטח כדי לראות שהתוכניות שסיכמנו עליהם מראש אכן מיושמות עד לרמת הפרט הקטנה ביותר. אנחנו לוקחים על עצמנו את הכל, אתם לא צריכים לדאוג לשום דבר. בשלב האחרון, אחרי שהבית מוכן, אנחנו עושים הום סטיילינג ומלבישים את הבית באמצעות הריהוט שבחרנו ביחד, זה השלב של רוני שעושה את זה בצורה מדהימה. וזהו, התהליך הסתיים והבית מוכן למגורים."

ואוו! תהליך אינטנסיבי אבל נשמע שאתם באמת כאן לכל אורך הדרך…
מה קורה אם בסיום העבודה הלקוח לא מרוצה? החלל פתאום צפוף או לא נוח?

אבי: "הגישה התכנונית שלנו היא ליצור פתיחות לחלל, כאן נכנסת המקצועיות שלנו, אם הוא בנוי טוב, הוא יהיה מרווח ומואר, מתוכנן בדיוק כמו שהלקוח רצה. בגלל זה יש לנו את התוכניות, אנחנו עוברים על הכל ביחד, כמה פעמים שצריך, כדי לוודא שזה מושלם. לא יוצאים לעבודה אם לא בטוחים שהלקוח מרוצה, אם יש ספקות או דברים לא בטוחים, אנחנו עושים חישוב מסלול מחדש. בגלל זה יש לו את ההדמייה שעוזרת לו גם לראות איך זה נראה במציאות."

מבינה את עניין התכנון והאדריכלות, אבל למה אני לא יכולה לבחור רהיטים לעצמי?

רוני: "את לא יכולה? ברור שאת יכולה, כמו שאת יכולה לקנות לעצמך בגדים. את יכולה לעשות לבד אם זה מה שאת רוצה, אבל תחשבי על זה, יש בעלי מקצוע שזאת המומחיות שלהם. וזה הבית שלך! האוצר הפרטי שלך שאת הולכת לגור בו בשנים הבאות ולגדל בו בע"ה ילדים ונכדים, לחגוג שמחות… למה שתקחי סיכון? אם תקני ריהוט והוא לא יתאים? אם שילוב הצבעים יהיה לא נכון? אם המידות יהיו הפוכות? את מדברת פה על ריהוט מלא לבית שלך זה לא משהו שאת יכולה להקל בו ראש."

יש בזה משהו, גם בסופו של דבר אנחנו צריכים להתחבר לבית שלנו…
רוני: "חד משמעית! את אמורה להתחבר ולאהוב את הבית שלך, לקום כל בוקר עם חיוך, להתרגש ממנו, לרצות לארח בו, לישון בו בשמחה, להתלהב ממנו! זאת פיסת גן העדן הפרטית שלך. הבית שלנו בסוף מייצג אותנו, ואם הבית שלך לא יהיה תואם לבן אדם שאת, את לא תרגישי חיבור אליו, לא יהיה לך כיף בו, לא תרצי לארח וכל הזמן רק תחפשי סיבות לצאת ממנו .יש לנו לקוחות שלא יוצאים לצימרים בארץ רק כי הבית שלהם מרגיש להם בדיוק כמו צימר או בית מלון מפנק. הכל עניין של תכנון נכון והלבשה מדויקת. פלטת הצבעים חשובה מאוד כי היא נכונה עבור כל המשפחה, בסוף זה שילוב של הכל. וכאן אנחנו נכנסים לתמונה עם המקצועיות שלנו לעשות איחוד בין התכנון לעיצוב שהכל יהיה ביחד בצורה הטובה ביותר."

מדהים, יש לכם סיפור מסוים שזכור לכם באופן מיוחד?
אבי: "האמת שכן, יש סיפור אחד שהולך איתנו תמיד. קיבלנו שיחה מאישה מקסימה, חרדית שהתאלמנה מבעלה. היא הייתה חולת סרטן והיה לה בית ענק בירושלים. הילדים עזבו והתחתנו והיא הרגישה נורא בודדה בכל הבית הגדול הזה. היא ביקשה מאיתנו לחלק את הבית ליחידות דיור כדי שיהיו אנשים שיגורו יחד איתה. חילקנו את הנכס לשניים ויצרנו לה בית יותר צנוע ואינטימי, בית שמשרת את הצרכים שלה והרווחנו 2 יחידות נוספות שתוכננו בקפידה רבה תוך ניצול של כל סנטימטר בשטח.  הפרויקט הזה הלך ממש טוב כי אותה אישה סמכה עלינו בעיניים עצומות ונתנה לנו יד חופשית להביא את אנשי המקצוע שלנו, אלה שעובדים איתנו באופן קבוע ואנחנו הכי סומכים עליהם. עד היום אנחנו בקשר איתה והיא מאוד מרוצה ומאושרת מהתוצאה שהיא קיבלה. זה הסיפוק הכי גדול שלנו"

מה עושים עכשיו האנשים שרוצים לשמוע פרטים נוספים? איך הם יוצרים איתכם קשר?
"אה, זה פשוט מאוד. הם רק צריכים להשאיר לנו פרטים בטופס המצורף כאן למטה,
אנחנו נחזור אליהם בהקדם עם כל הפרטים המלאים על תכנון ועיצוב הבית!"

 

ושאלה אחרונה לסיום: מאיפה הגיע השם אדמרום? 
"חיכינו שתשאלי, השילוב בזוגיות וגם בעסק ביננו הוא מטורף. רוני היא אדם שורשי, חומרי ומחושב. היא מחוברת לקרקע. ואני, אבי, אדם יותר רוחני ואוורירי עם ראש משוגע שמטייל בעננים, משם זה פשוט נחת לנו, חומר ורוח, אדמה ומרום, רוני ואבי אדמרום"

 

 

אבי ורוני בן חמו, תודה על הזמן שלכם!