שוק העבודה בעולם היופי מחכה לכן: קורס איפור קבוע ב-8 מפגשים בלבד משיג למתאימות מקצוע עם פוטנציאל השתכרות של 15-20,000 ש״ח בחודש גם בלי ידע או נסיון קודם, יצאנו לבדוק...

בשנים 2021-2022 אחוז הנשים שהפכו לעצמאיות בתחומים שונים גדל משמעותית, למרות שהיה להן תואר ועבודה מסודרת הן החליטו לצאת לדרך עצמאית, פתחו עסק והפכו למותג בתחומן! שאלנו את תאיר חן – בעלת האקדמיה למאסטריות באיפור קבוע, כיצד ניתן להקים עסק עצמאי בתור אמנית מיקרובליידינג תוך זמן קצר, ואיך יכול להיות שלמרות פוטנציאל ההכנסה הגבוה, הקורס אורך רק 8 מפגשים?!

מור משרקי ֿ | 26.04.23 | 10:58

״אני בעלת תואר אקדמאי עם עבודה נהדרת ומשכורת בכלל לא רעה, אבל הרגשתי שאני כבר לא יכולה לשבת במשרד להגשים חלומות של מישהו אחר, אני חייבת לעשות מעשהמספרת תמר (28) מקריית מלאכי. ״ברגע שלקחתי החלטה זה קרה, למדתי בקורס מיקרובליידינג באקדמיה של תאיר חן ותוך זמן קצר כבר התחלתי לקבל לקוחות, היום אני מכניסה כפול ממה שעשיתי כשכירה! זה הדבר הכי טוב שעשיתי עבור העתיד שלי ושל המשפחה שלי.״ תמר היא רק אחת מעשרות אלפי נשים בגילאי 22-55 שהחליטו לקחת שליטה על העתיד שלהן והפכו לעצמאיות בתחומים שונים. לאחר שנים ארוכות במסגרות מחייבות

בתמונה: תאיר חן בעלת האקדמיה למאסטריות במיקרובליידינג

"בניגוד לאקדמיה, בלי לזלזל חס וחלילה" טוענת תאיר חן העוסקת כבר יותר מעשור בתחום הטיפוח, "אני חושבת שאחד היתרונות הגדולים של שוק של עולם היופי הוא שכל אשה יכולה להשיג בו בקלות ובזמן קצר עבודה שהיא באמת תיהנה לעבוד בה. אם עובדים בענף הנכון, אפשר גם להרוויח יפה מאד בלי הרבה מאמץ".

 
"כמו רבות אחרות, התחלתי בענף הציפורניים והלק ג'ל. זה היה משהו שהיה לי קל להתחבר אליו ולא דרש ממני יותר מדי," מספרת תאיר האלגנטית, לבושה בסטייל ומאופרת באופן עדין וטבעי, "אבל אחרי כמה שנים הבנתי שלא בא לי להתפשר על משכורות קטנות ואם כבר אני עצמאית, אני רוצה להגשים את עצמי. להרגיש שבאמת יהיה לי סיפוק אמיתי מהעבודה, תחושה טובה שאני עושה את מה שאני אוהבת. אז למדתי בהרבה בתי ספר מקצועיים ובאקדמיות גדולות בתחום הגבות. הקמתי את האקדמיה שלנו בקריית מלאכי והדרכתי כבר עשרות נשים שהפכו לעצמאיות, אין מבחינתי זכות גדולה יותר מלהכיר לנשים את קריירת החלומות בתחום המיקרובליידינג ולעזור להן להיות עצמאיות".

תאיר, תחום האיפור הקבוע והמיקרובליידינג באמת יכול להפוך לקריירה זוהרת?

"הכל תלוי מה תעשי עם הידע שתקבלי, כל אשה היא אחרת, אחת תטפל בנשים בבית, השניה תקים קליניקה משלה, ואחרת אולי אפילו תלמד גם באיזשהו שלב כמוני, אי אפשר לדעת, פוטנציאל יש מלא. זה עולם שלם וממש מעניין והוא תופס תאוצה במיוחד בשנים האחרונות! אבל בואי נעשה שניה סדר, תחום המיקרובליידינג שאני מדברת עליו הוא לא עיצוב גבות טבעי עם חוט ושעווה. הטרנד החם היום בתחום, ומי שמעורבת בעולם היופי מכירה, הוא איפור גבות ושפתיים קבוע, מה שנקרא גם 'מיקרו-פיגמנטציה ומיקרובליידינג'.

למה זה טרנד חם? זה התחיל מזה שנשים מטופחות התעייפו ללכת לסדר גבות כל הזמן, שלא לדבר על זה שהרבה בכלל סובלות מגבות דלילות בשיער, קצרות או דקות מדי שלא מחמיאה לצורך הפנים שלהן. האופנה בשנים האחרונות היא גבות מודגשות ומרשימות, אך כמובן שלכל אחת מתאים סגנון ייחודי – ואת זה אפשר ליצור דרך מיקרו-פיגמנטציה שזאת צורת עיצוב של גבות שלא תלויה בשיער ובגבות שיש לך היום.

אני אתן לך קצת רקע. אומנות ה'מיקרו-פיגמנטציה' (מיקרו = מזערי, פיגמנטציה = צביעה) היא החדרה של צבע לשכבה העליונה של העור, בצורה עדינה ומדויקת, כדי ליצור צורה ומרקם של הגבות המושלמות בהתאמה לצורת העיניים ולמבנה הפנים. גבות עדינות ובעלות פלומת שיער דקה או עבות ומודגשות, אפשר ליצור הכל במלאכה העדינה, והתוצאה? טבעית, מדויקת ועושה שינוי מדהים לפנים – הכל בגלל עיצוב הגבות!

הרבה בנות יופתעו לשמוע שדווקא מקצוע בעולם היופי, מה שהן החשיבו כתחביב או פנאי, יכול להיות הקפיצה שלהן לקריירה מצליחה. היום זה לא מה שהיה פעם, יש הרבה יותר מודעות ליופי, לאסתטיקה. 

נשים שעוסקות בתחום הן עם אלפי עוקבים באינסטגרם, בטיק-טוק, בכל הרשתות החברתיות. אישה שעוסקת ביופי ומרוויחה ממנו היא כזאת שנושאים אליה עיניים בהערצה, מתייעצים איתה, מחשיבים את הדעה שלה. ספציפית עולם האיפור הקבוע הוא באמת יוקרתי ונחשב, ודווקא הוא יכול להוביל אותך הכי מהר להחזיק עסק עצמאי ולהגיע למשכורות גבוהות לא פחות מהיי-טק, וכל זה בלי תואר בכלל".

את רצינית? משכורות גבוהות כמו בהיי-טק על עבודה בעיצוב גבות? איך?! 
"אני אסביר: הגבות שלנו קיימות תמיד וזקוקות לתחזוק לפי האופנה, אם אין מספיק שיער טבעי ואז הגבה היא דקה, דלילה ולא מתאימה למראה שלך, אי אפשר להתעלם מזה. לאורך תקופת הקורונה, תחום הגבות בכלל התפוצץ כי הגבות היו האזור העיקרי שרואים בפרצוף, וזה הורגש גם למי שבכלל לא הולך לקוסמטיקאיות ביום יום. 


זה עוד משהו שחשוב להדגיש, עיצוב גבות נדרש אצל כל אישה וגבר בכל גיל – ולכן הביקוש שלו מרקיע שחקים בשוק לעומת ההיצע של מעצבות הגבות שקיימות ומתמחות בתחום. לכי לכל קליניקה של אמנית מיקרו-פיגמנטציה ותראי שהיומן שלה מפוצץ בלקוחות".

וואלה, אז בגלל הביקוש הגדול שווה לי להתחיל לעבוד בעיצוב גבות? זה באמת כזה רווחי?

"בתור מי שעבדה הרבה שנים בציפורניים ולק ג'ל וגם בהרמת ריסים ותחומים נוספים בעולם היופי, חד משמעית זה הרווחי ביותר. תביני, אם עשית לק ג'ל הרווחת 100 ש"ח לטיפול, אבל כשתהיי אמנית גבות תוכלי לקבל עבור טיפול יחיד 1,500-3,000 ש"ח ללקוחה כשנהוג לעשות סדרה של 2-3 טיפולים לפחות.


תחשבי את פותחת עכשיו קליניקה של עיצוב גבות בשכונה שלך. את יכולה לעבוד מהבית או להיכנס למכון יופי או מספרה ולעשות חדר טיפולים ללקוחות שלך. יבואו אלייך שכנות, חברות שלהן, זה רץ מפה לאוזן ולפני שתשימי לב כבר יהיו לך 5 בנות כל חודש.
גם אם תלכי על טווח המחירים המינימלי כי את רק בהתחלה, לכל לקוחה את עושה שני טיפולים וכבר יש לך משכורת חודשית של 15,000 ש"ח. משתלם, הא?

יתרון נוסף בעבודה הזאת הוא שאת עצמאית בשטח, לא תלויה בשום בוס או גורם חיצוני שקובע לך מה לעשות ומתי לעבוד. אני למשל כבר עם 3 ילדים ושעות העבודה בקליניקה שלי הן בהחלטתי וגמישות לחלוטין. ללא ספק אחת העבודות שמאפשרות לשלב חיי משפחה בקלות, בלי להתפשר על הזמן הפנוי שלך".

בסרטון: אדל בוגרת האקדמיה למאסטריות באיפור קבוע

ומה אם אין לי מושג בגבות, בטח אני אצטרך להתאמן על זה שנים עד שאני אתחיל לעבוד, לא?

"אז הנה החלק הכי מדהים: אפשר ללמוד מיקרו-פיגמנטציה בקלות ולהתמחות בזה ממש מהר! כמה מהר? בקורסים שאני מעבירה, תוך 8 מפגשים בלבד את הופכת לאמנית מיקרו-פיגמנטציה מומחית, עם ניסיון ותיק עבודות וכבר יכולה לעזור לאנשים להשיג את הגבות המושלמות שיגרמו להם להרגיש טוב עם עצמם.

 
אני רואה שאת מופתעת ואני אסביר לך איך זה קורה כל כך מהר: להבדיל מקורסי עיצוב גבות אחרים שמאפשרים לך התנסות רק על מודליסטית אחת או שתיים (כלומר, אנשים ממשיים שמתנסים עליהם בטכניקות עיצוב הגבות שנלמדו), בקורס שלי את מתנסה על לא פחות מ-6 מודליסטיות! 

כלומר, הפרקטיקה לא נעשית על רגל אחת רק כדי 'לצאת ידי חובה'. מייד אחרי הקורס את יכולה להתחיל לעבוד, כי כבר ביצעת עיצוב גבות על נשים אמיתיות ויש לך אפילו תיק עבודות משלך.
 
אגב, הרבה בנות שכבר עובדות בעולם היופי יכולות ללמוד עיצוב גבות כדי לשכלל את היכולות שלהן. למשל למדה אצלי בת 20 שפתחה מכון ציפורניים קטן אבל ראתה שהיא נלחמת על כל לקוח, ובכלל לעשות לק ג'ל 7 פעמים ביום לא באמת מעניין אותה. אחרי הקורס אצלי היא הפכה אמנית גבות, הגדילה את קהל הלקוחות שלה ומרוויחה פי 3 יותר בפחות זמן, לא שווה?" 

זה נשמע טוב, אבל אף פעם לא יצא לי ממש לעצב גבות למישהי, איך אדע שזה בכלל מתאים לי?

"אז בואי אסביר לך בדיוק: קודם כל, חשוב להבין שכמו שמי שלא אוהבת ילדים לא תלך להיות מורה ומי שלא אוהבת מחשבים לא תלך להיי-טק, ככה גם מי שלא אוהבת טיפוח ויופי – לא תהיה אמנית מיקרו-פיגמנטציה. עם זאת, ממש לא צריך ניסיון בעבודה בעולם היופי, והרבה בנות שהגיעו בלי שום ניסיון היישר אחרי צבא או שירות לאומי, נכנסו לתחום בקלות, הפכו להיות עצמאיות וסיגלו לעצמן קו ייחודי בעיצוב גבות.

דבר נוסף: מכיוון שהביקוש גדול ויהיו לך לקוחות כל הזמן שגם יהפכו לקבועים, כדאי שתאהבי לעבוד עם אנשים. להיות אמנית מיקרו-פיגמנטציה אומר גם קצת להיות פסיכולוגית, להקשיב ללקוחות, להיות החיזוק לביטחון העצמי שלהם ולגרום להם לחייך כשהם יוצאים מהקליניקה שלך.

 
אבל מעבר לזה, אולי תופתעי לשמוע שאין שום דרישות מיוחדות! את לא צריכה לבוא עם ניסיון מתחום הגבות או האיפור הקבוע, את לא צריכה שום רקע באומנות או בציור, העבודה היא לפי שבלונות וטכניקות מקצועיות קבועות. באמת שמדובר פה רק בלימוד מקצועי שברגע שעברת אותו, זהו, את יכולה לעבוד!" 

תאיר תגידי את האמת, באמת הגיוני שבלי ניסיון אני הופכת לאמנית מיקרובליידינג תוך 8 מפגשים?!

"מפתיע, הא? אבל זאת האמת. את המתלמדים והמתלמדות שלי אני מכשירה תוך 8 מפגשים בקורס ממוקד שמקיף הכל, וכבר אחרי חודש את יכולה להתחיל לעבוד על לקוחות ולהרוויח אלפי שקלים על כל טיפול.


כמו עם עניין המודליסטיות, אני מאמינה בכמה שיותר התנסות ולכן מקפידה על כיתות לימוד קטנות יותר שיהיה אפשר בהן לשאול יותר שאלות ולקבל מענה מקצועי מיידי ומקיף, רק ככה מקבלים ביטחון בעבודה".

ומה יקרה אם אני לא אצליח, נגיד עברתי את הקורס אבל אני לא מוצאת לקוחות או מתקשה בעבודה?

"אין דבר כזה! אני איתך לאורך כל הדרך, מחזיקה לך את היד ותומכת בך. מעבר לזה, במהלך הקורס את לא רק לומדת איך להיות אמנית מיקרו-פיגמנטציה, אלא מכירה הלכה למעשה איך להפוך להיות עצמאית ומצליחה בתחום. איך זה מתבטא? במהלך הקורס את כבר בונה תיק עבודות, מקבלת טיפים איך להפוך בנות מתעניינות ללקוחות קבועות שלך, איך לצלם את עיצובי הגבות שלך ואיך להתנהל כעצמאית עם עסק קטן.

בהקשר הזה חשוב לי להדגיש שאחד הדברים הכי ייחודיים אצלי הוא הליווי שאני מספקת למתלמדים שלי גם אחרי הקורס. אין אצלי כזה דבר לשלם על קורס וביי, באמת חשוב לי שכל אחד יצליח, יגשים את עצמו בעבודה מספקת שעושה לו טוב. הקורס הממוקד הופך אותנו למשפחה קטנה ואני בקשר עם כל המתלמדות שלי, מלווה אותן בטיפולים הראשונים ותמיד שם כדי לתת ייעוץ והכוונה. אין דבר כזה להישאר לבד בשטח.

שתביני שהייתה אצלי בחורה בת 23 שכבר למדה בבית ספר מוכר אבל למרות הקורס והכסף שהיא שמה עליו, היא לא הרגישה עדיין ביטחון לבוא ולעבוד על לקוחות… ולמה? כי הייתה כיתה גדולה והיא עשתה טיפולי מיקרו-פיגמנטציה יותר בתיאוריה מאשר בפרקטיקה. אחרי שבועיים איתי היא כבר עשתה איפור קבוע בביטחון עם תוצאות מהממות, הלקוחות שלה עפות עליה והיא בעננים. פשוט כי נתתי לה דחיפה וביטחון".

זה ממש מקסים! אז מה אני צריכה לעשות כדי להפוך להיות אמנית גבות בקורס שאת מלמדת?

"זה ממש פשוט, צריך ליצור איתי קשר כדי לקבל את כל הפרטים לגבי הקורס, כולל סילבוס, תאריכים ומחיר . אני ממליצה לצפות קודם כל בסרטון הדרכה ייחודי שהכנתי ומסביר יותר על המקצוע ועל הקורסים באקדמיה בלחיצה כאן.

אגב, הקורס לעיצוב גבות במיקרו-פיגמנטציה הוא הרבה יותר מקורס מקצועי. זאת קהילה ומקום בטוח להתפתח בו, כמובן עם הדרכה צמודה ועם טכניקות ייחודיות של עיצוב גבות בכל הסגנונות. 

מעבר לכל היתרונות המדהימים של התחום הזה, מה שגרם לי להישאר בו שנים ולרצות לפתוח את העולם עבור צעירות נוספות, הוא תחושת הסיפוק האדירה שאני קמה איתה כל יום בבוקר כשאני הולכת לעבודה: אני יודעת שאני עוזרת לאנשים לאהוב את עצמם וזה שווה הכל!"

 כדי לקבל מידע נוסף על הקורס המקצועי לעיצוב גבות ב-8 מפגשים בהדרכתה של תאיר חן, השאירי פרטים בטופס: