עשיתם טיפולי לייזר אבל השיער ממשיך לצמוח? הכירו את השיטה שמבטיחה מעל 90% הצלחה ואת האישה שעזרה כבר לעשרות מטופלים, יצאנו לבדוק...

זה לא סוד שמדובר בפתרון קל, מהיר ונוח. הסרת שיער בלייזר הפכה לאחד הטיפולים הפופולריים בעולם הקוסמטיקה. אם פעם אלו היו רק כמה עשרות נשים בודדות, היום טיפולי הלייזר הפכו לנחלת הכלל וניתן למצוא נשים, גברים ואפילו בני נוער. המודעות עלתה וכמו כל דבר שמקבל תאוצה וגדל, גם כאן התחילו לצוף הבעיות. אנשים רבים מצאו את עצמם מוציאים את מיטב כספם ואחרי סדרת טיפולים מקיפה, השיער היה מסרב להיעלם. האם מדובר בעצם ברמאות אחת גדולה? פגשנו את אושרה רמתי, הבעלים של מכון "אור קוסמדיקס" כדי לקבל תשובות לשאלות הכי מעניינות.

מור משרקי // 22.10.2022 // 11:25

אושרה רמתי (53),  נמצאת כבר 23 שנה בתחום הקוסמטיקה והיופי, היא מנהלת ביד רמה קליניקה לקוסמטיקה רפואית, ומקימה בימים אלה את האקדמיה הראשונה בישאל לניהול מרכזים רפואיים. רמתי ראתה דבר או שניים במהלך הקריירה שלה, ואחרי מאות סיפורי הצלחה, הצליחה לזקק את השיטה המדויקת שיודעת להתאים את עצמה לסוג העור, לצבע ולעובי השיער של המטופל. עם למעלה מ-90% הצלחה, נראה שיש משהו שרוב הקהל הישראלי הצליח בכל זאת לפספס. כשנפגשתי עם רמתי לשיחה בארבע עיניים, השאלה על השיטה שהצליחה לשנות את חייהם של נשים וגברים רבים כל כך, הייתה בלתי נמנעת.

"הסטטיסטיקות מאוד ברורות: 40% מכלל האנשים שהולכים לעשות הסרת שיער בלייזר, לא מצליחים באמת להיפטר מהשיער. הם משקיעים ממיטב כספם ולבסוף כלום. גם אם יש נסיגה זמנית של השיער, הוא חוזר כעבור זמן קצר ולפעמים בצמיחה מוגברת. שמעתי כל כך הרבה סיפורים במהלך 23 השנים האחרונות, אם יכולתי לאסוף את כולם ולהסיק מסקנות, הייתי אומרת שרובם הגדול של האנשים בכלל לא מקבל את הטיפול המתאים לו"

מה הכוונה? אם אני באה כדי להסיר את השיער שלי, אני סומכת על המטפלת שתעשה את העבודה שלה.

"בדיוק! וכאן מתחילה הבעיה. לכל אדם יש סוג עור שונה, שיער כהה או בהיר, שערה עבה או דקה ועוד המון קריטריונים שונים שיכולים להשפיע על תהליך הטיפול. המטפלת צריכה להשתמש במכשיר מספיק מתקדם עם טכנולוגיה חדשנית ולדעת להתאים את סוג הטיפול לאדם שעומד מולה. אבחון שלא יהיה מדויק, ישפיע על התוצאה.

וזה לא מסתיים רק בזה, כי לפעמים המטופל שלנו מגיע עם עור יבש עקב עונת החורף ותנאי מזג האוויר ולפעמים הוא מגיע שזוף כי באותו היום יצאה השמש. המטפלת צריכה לדעת איך להתאים את הטיפול למצב בו המטופל שלה נמצא. בסופו של דבר זה שילוב של שניהם יחד. גם טכנולוגיה עתיקה וגם חוסר מקצועיות בתהליך הטיפול. אי אפשר להיפטר מהשיער בדרך הזו. אם אנחנו רוצים תוצאות מהירות שיחזיקו מעמד לטווח הרחוק, נהיה חייבים להיות סופר מדויקים."

למה שהאבחון של המטפלת לא יהיה מדויק? בסופו של דבר אני מגיעה לעסק מוכר שמכבד את עצמו.

"זה לא תמיד קשור למטפלת עצמה, אלא לשיטת העבודה ולסוגי המכשירים. אני ואת שונות אחת מהשניה, המכונה שתעזור ותהיה נכונה עבורי, לאו בהכרח תהיה נכונה עבורך. יכול להיות שהשיערה שלך יותר כהה ויותר עבה מהשיערה שלי, ולכן סוג הטיפול שלנו יהיה שונה. אם עובדים בצורה נכונה, זה לא אמור להיות מסובך מדי או בלתי אפשרי. אגב, זאת גם אחת הסיבות למה הבאתי 3 מכונות שונות אליי לקליניקה."

למה שתביאי 3 מכונות שונות? אין לך מכונה אחת מובילה שאת משתמשת בה?

"לא. זה אולי נשמע קצת תמוה, אבל אני אחזור ואסביר את מה שאמרתי קודם, מכונה אחת יכולה להתאים עבורך ולא להתאים עבורי. אצלי בקליניקה אין דבר כזה שמטופל לא יוצא מרוצה. אני בבקרה תמידית וצמודה אחרי כל מי שמגיע אלינו, כי חשוב לי להיות שם ולראות את התהליך כדי לוודא שההצלחה תהיה מקסימלית. יותר מזה, אחרי 6 טיפולים אני מקבלת את הלקוח לבדיקת אבחון 1:1 ביחד איתי כדי לראות מה מצב השיער, אם יש התקדמות, אם יש צורך לשנות משהו בתוכנית הטיפולים או לשמר את הקיימת. אנחנו מסיקים מסקנות וממשיכים הלאה. אפשר להגיד שזה משהו שמאוד מייחד את הקליניקה שלי ואני מקפידה על זה עם כולם ללא יוצא מן הכלל.

כל אחד ואחת שמגיעים לפה מקבלים באמת טיפול מקצועי, עם ליווי אישי לאורך כל התהליך. אצלנו את לא אחת מאלף, אנחנו באמת שמים אותך בקדמת הבמה ונותנים לך את כל תשומת הלב שאת צריכה. השליטה שלנו היא נקודתית ויורדת לרזולוציות הקטנות ביותר."

מה בעצם מיוחד בשיטת הטיפול שלך? דיברת איתי על 90% הצלחה, זה נתון לא קטן בכלל…
"פיתחתי שיטה שמזהה את מצב העור של הלקוחה, את העובי של השערה, את הגוון שלה, את גוון העור ואת המצב שלו. המערכת הממוחשבת למעשה מאבחנת ויורדת לרזולוציות הקטנות ביותר, היא יודעת להתאים את הפרמטרים למטופל הספציפי ככה שהטיפול שמתבצע יהיה מדויק ב100%, ועקב כך גם התוצאות שיגיעו יהיו מהירות ויחזיקו מעמד לטווח הרחוק ולאורך שנים."

ואוו! חייבת להגיד שזה מרשים מאוד. נשמע כמו פטנט שהולך לשנות את פני ההיסטוריה!
"להגיד לך יותר מזה? אני כל כך בטוחה בשיטה שפיתחתי ובתוצאות שהיא יכולה להביא שכל מטופל שמגיע אליי יודע שאם קרה משהו ומכל סיבה שהיא הטיפול לא הצליח, הוא מקבל את כל הכסף שלו בחזרה. בלי אותיות קטנות, בלי שיחות שכנוע. עד השקל האחרון.

ולפני שאת מרימה גבה, אני לא ממהרת לצאת בהצהרות ותאמיני לי שאם לא הייתי בטוחה כל כך בתוצאות שלנו, לא הייתי מפזרת הבטחות שווא. אבל ברגע שיש לנו 3 מכשירים שונים אצלנו בקליניקה, וכל מכשיר יודע לטפל במקצועיות מירבית בסוג שונה של שיער ולהביא לתוצאות מדהימות, אני רגועה ויכולה לישון טוב בלילה.

כי אני יודעת שאם טכניקה אחת לא מתאימה ללקוח שלי, במקום לשלוח אותו לקליניקה אחרת בטענה שאני לא יכולה לעזור לו, אני פשוט מעבירה אותו לנסות טכנולוגיה אחרת ולמעשה מתאימה לו את סוג הטיפול הנכון עבורו."

ומה לגבי הכאב של הטיפול עצמו? בטח יש מטופלים רבים שנמנעים להגיע מהפחד לחוות כאב.
"בטח שמעת שהטכנולוגיה מתקדמת בתחום הסרת השיער וכמובן שכל המכונות החדשות שלנו מגיעות עם ידית קירור ייחודית שמקהה את תחושת הכאב בצורה משמעותית. האלחוש הוא מאוד חזק, זה ברמה שאת כמעט ולא מרגישה כאב. ואני בכוונה אומרת כמעט, כי יש אזורים יותר עדינים ודקים שאת כן יכולה להרגיש עקצוץ קטן, אבל זה לא ברמה של כאב. הטיפול באמת לא כאב. ויעידו גם הנשים וגם הגברים שמגיעים אלינו."

בתור מישהי שיש לה סף כאב נמוך, אלו חדשות נפלאות! הייתי שמחה לשמוע ממך לגבי עניין הגברים. את אישה חרדית, איך זה מסתדר עם העובדה שאת מקבלת אלייך לקליניקה גם גברים?
"תראי, היו כאלה שהרימו גבה בהתחלה ולא הבינו מה הקשר שאישה חרדית תפתח קליניקה לטיפולים רפואיים. הרי אני לא עושה פה רק הסרות שיער, אלא מטפלת בכל תחומי הקוסמטיקה, טיפולי פנים, הזרקות ובוטוקס. אני מקבלת את כולם כאחד, נשים וגברים ומה שביניהם. יש לי פה צוות מקצועי שעוזר לי ואני יכולה גם לשמור על הערכים ועל האמונות שלי וגם לעזור לכל אדם שזקוק לאחד או יותר מהשירותים שהקליניקה מציעה."

מדהים. אם אנחנו כבר מדברים על זה, אולי תספרי לי איך התהליך מתבצע? מה עושים?
"בשמחה. השלב הראשוני זה בעצם להיפגש עם אחת היועצות שלנו לצורך תחקור מקיף. היועצת שלנו בודקת מצב הורמונלי, מצב בריאותי, ושואלת שאלות מקיפות כדי לדעת את מצב המטופל, אם הוא נהג להסיר שיערות בעבר ואם כן כיצד? לאחר התשאול, אנחנו מאבחנים את סוג השיער ואת סוג העור כדי להתאים את הטכניקה הנכונה ביותר שתספק תוצאות איכותיות.לאחר השלב הראשוני, הלקוח שלנו עובר אבחון ממוחשב, הוא מקבל הדרכה מלאה איך בדיוק התהליך עובד, מה השלבים שהוא הולך לעבור, מה מותר לו לעשות ומה אסור. לאחר 6 טיפולים מלאים, אני מקיימת פגישת אבחון נוספת עם המטופל, כדי לראות את מצב ההתקדמות, האם יש צורך לשינוי בתכנית הטיפול? או אולי לשיפור ושימור שלה. לאחר 10 טיפולים מלאים, אנחנו שוב מקיימים שיחה נוספת בודקים את ההתקדמות, ומסיקים את המסקנות. האם להמשיך בטיפולים, או שכבר אין צורך בשלב הזה."

מה הכוונה בשלב הזה? יכול להיות שהשיער יחזור בשלב מאוחר יותר?
"לא ניתן להבטיח תוצאות לכל החיים. בסופו של דבר אנחנו בני אדם עם הורמונים, במיוחד נשים  שעוברות טיפולים הורמונליים להיכנס להריון. או אנשים שמקבלים סטרואידים,  הגוף שלהן עובר טלטלה והשיער ברוב המקרים חוזר לצמוח. אז כן, ברוב המוחלט של המטופלים, התוצאות מחזיקות ונשמרות לאורך זמן, אבל יש מקרים בודדים  ויש מצבים מסוימים שהמטופל יצטרך לחזור למספר טיפולים חוזרים כדי לשמור על התוצאה. זה לא אומר שום דבר מבחינת המטופל, הוא הרי מקבל טיפולים בחינם לכל החיים."

טיפולים בחינם לכל החיים? מה זאת אומרת? למה שתבטיחי דבר כזה?
"אני מיד אסביר. הטיפולים אצלנו בקליניקה הם לכל החיים. זה אומר שאם בעוד כמה שנים, השיער חזר לצמוח, את מגיעה אלינו לעשות טיפולים נוספים ללא עלות. הסיבה לכך היא מאוד ברורה: השיטה שאני יצרתי והטכניקות החדשות שאני והצוות שלי עובדים איתם, הם מהמתקדמות ביותר, אני מאוד מאמינה בתוצאות ואני לא רואה שום סיבה שהלקוח יצטרך לחזור ולשלם בשנית, אני באמת חושבת שהטיפולים יכולים להחזיק מעמד לטווח רחוק מאוד. וגם אם קרה משהו והשיער חזר לצמוח בעקבות מצב הורמונלי או תרופתי, אנחנו כאן ונשמח לתת את השירות הטוב ביותר."

תודה רבה לך על הזמן! מה אני צריכה לעשות כדי להתחיל את השלב הראשון?
"בשמחה רבה, שמחתי לשוחח איתך. השלב הראשון הוא כמובן לפנות אלינו, להשאיר פנייה ולקבוע אבחון ראשוני עם היועצת שלנו, על מנת לעבור תשאול מקיף ולוודא התאמה. נשמח מאוד לארח אותך ולהעניק לך את הטיפול והשירות הטובים ביותר."