לנשים שחולמות להגשים את עצמן: הרבנית היזמית שחושפת 8 כלים פרקטיים ועוצמתיים להגשמה עצמית בהשראת ספר התניא

יצא לכן פעם להציב מטרה ולמצוא את עצמכן רודפות אחריה עד שלא נשאר אוויר? אף אחת לא צריכה לאבד את עצמה בדרך - אלו בדיוק המילים שאיילת לייבמן אומרת במהלך הראיון שלנו. רבנית, יזמית ומנטורית לנשים שהצליחה לפצח את השיטה להשגת ביטחון קיומי ולקידום מטרות אישיות, והכל באמצעות כלים פרקטיים שהיא שאבה מתוך ספר התניא וריכזה בתוכנית ליווי ייחודית אחת ממוקדת מאד. ולא, אין פה שום ניסיון נסתר להחזיר אף אחת בתשובה. מה עומד מאחורי השיטה הזו? היינו חייבים לצאת ולחקור את הנושא…

אור לב // 11.01.2024 // 11:25

הרבנית לייבמן, מה בעצם ייחודי בקורס שלך שהוא לא סתם עוד קורס להתפתחות אישית?
"תודה על השאלה אור, מדובר בתוכנית מנטורינג סופר מעשית על פי שיטת התניא שמסייעת לך להתמודד עם אתגרים משמעותיים בחיים ולהשיג ״מטרות על״ שלך תוך כדי הנאה, ביטחון וחיבור לנשמה שבך. יש עשרות קורסים להתפתחות אישית אבל כאן יש תהליך מלווה בכלים שאין באף מקום אחר.

חשוב לי להבהיר, לא מדובר בקורס מנטורים להעצמה אישית, ממש לא. זה הרבה מעבר, אני הקמתי פה בית ספר לביטחון, מתוך אמונה שכל אישה צריכה להתהלך בעולם בראש מורם, עם ידיעה פנימית שיש לה את כל הכלים להתמודד עם כל אתגר שיגיע, להפוך את המרדף שהיא נמצאת בו עכשיו להנאה מתמשכת. נשים רבות שוכחות שהדרך למטרה לא פחות חשובה מהיעד, הן רודפות אחרי זוגיות או עבודה או ילדים ושוכחות הרבה פעמים מעצמן, הן מגיעות למצב של שחיקה, אפיסת כוחות, אין להן שום בסיס יציב שמחזיק אותן, הן תלויות בגורמים חיצוניים ומושפעות מהקולות של הסביבה ובשורה התחתונה, הן לא מאושרות."

בסרטון:  הכלים המהפכניים של התניא מתוך יומן הביטחון

רגע, לא מדובר בשיעורי תניא נכון?
לגמרי לגמרי לא. שיעורי תניא זה דבר אחד, והוא לרוב משהו חינמי ללא עלות, ותכנית הליווי שלי היא משהו אחר לגמרי.
אני אמנם משתמשת בכלים של התניא ובנסיון שצברתי במהלך השנים בעבודה עם נשים רבות, אבל זה לא תניא. הסיפורים שאני רואה מדי יום, ההצלחות שאני חווה עם נשים מדי יום, בזכות התניא, בזכות הכנסים שאנחנו עושים מדי חודש, בזכות הליווי האישי שלי וכמובן קודם כל בזכות הקדוש ברוך הוא זה פשוט ניסים – ומפה בא השם Miracles 

סיקרנת אותי עכשיו מאד. ולמה לדעתך נשים רבות כל כך נמצאות במרדף? ואחרי מה?
"מרדף אחרי המטרה האישית שלהן. כי הן רוצות להגיע לתוצאה הסופית. זה יכול להיות כל דבר, אם זה בגלל שהן הרבה שנים לבד ומייחלות להתחתן ולהביא ילדים, כל אחת והסיבה האישית שלה, זה יכול להיות. הן פועלות מתוך אמונות מגבילות, מתוך פחדים שגורמים להן לעמוד במקום ולא להתקדם, לא להעיז. הן לא עוצרות להקשיב לעצמן, כי הן לא מבדילות בין הקול של הפחד לבין הקול של האמת. הן חוות אתגרים או קשיים בדרך ואין להן כלים פרקטיים שיעזרו להן לפתור את הסיטואציה או להתמודד איתה, אז הן נמצאות במרדף, לופ אינסופי והדבר הכי מתבקש הוא לצאת החוצה ולחפש פתרונות. אבל מה שהן חייבות להבין שבחוץ אין כלום! אשליה. הכל נמצא בתוכנו, כל התשובות לכל השאלות. צריך רק לדעת איך לגשת ואיך להתחבר למקורות הפנימיים הללו.

יש קשר לדת ולאלוהים? התוכנית הזאת מיועדת לדתיות בלבד?
"ממש לא, התוכנית פתוחה לכולן והאמת שרוב הבנות שמגיעות אליי הן דווקא יותר חילוניות או שומרות מסורת, כן מאמינות, כן מכבדות, אבל לא בהכרח שומרות שבת או צניעות. וזה לא משנה כי אני מדברת בכל מקרה לנשמה של הבחורה ולא לגוף הפיסי שלה. כולן מתקבלות בברכה והדלת שלי פתוחה תמיד לכל אחת. אני לא מחזירה בתשובה, זאת לא המטרה של התוכנית. אני לא אומרת לנשים לשמור שבת, אני מדברת לאישה עצמה וגם על הקדוש ברוך הוא כי בסופו של דבר כוחה של האמונה הוא גדול ומשותף לכולנו, חילוניים ודתיים כאחד. אני מדברת על האמונה, הביטחון ועל החוויה הזאת שאני אף פעם לא מרגישה לבד, כי יש לי אותי ויש לי גם אותו.

נשמע מעניין, ומה זה בעצם התוכנית הזאת שאת מעבירה?
"מדובר על תוכנית ליווי פרונטלית , 8 שבועות של מפגשים מיוחדים, מלאי ערך וידע מעמיקים,  כאשר בכל שבוע אני מדברת על מפתח אחר לבניית הביטחון הפנימי של האישה. כל מי שמצרפת מקבלת גם יומן מסע אישי, חדשני ומתקדם שיעזור וילווה אותה בתהליך שהיא הולכת לעבור, יש גם שידורי LIVE אחת לשבועיים עם שאלות ותשובות מעניינות וכמובן גם מפגש קהילתי בסוף התוכנית לסיום חגיגי ומרגש."

את מדברת הרבה על השיטה והכלים, את יכולה להרחיב על זה?
"בשמחה, אני כבר שנים רבות מלמדת את ספר התניא. מדובר על ספר היסוד של חסידות חב"ד. כל מי שקצת למד ומכיר, יודע להגיד כמה הספר הזה משנה חיים. אני מקיימת שיעורים באופן קבוע אחת לשבוע כדי לדבר על הפנינים שמסתתרים בספר התניא ללא קשר לתכנית הליווי שלי. החלטתי לקחת את זה צעד אחד קדימה, לקחת את הכלים שעזרו לי באופן אישי ולכל התלמידות שלי, לתרגם את זה לשפה פשוטה וקלה להבנה ולהעביר הלאה לכל בנות ישראל.

לכל אישה שמבינה שהיא צריכה תכנית ליווי מעמיקה ויודעת שהיא הולכת לעבור תהליך של – 8 שבועות
כדי להשיג שינוי פנימי אמיתי.

לכל אישה שנמאס לה להיות ברדיפה חיצונית והיא רוצה לשחרר וליהנות מהמסע שלה תוך כדי שהיא מלווה ע״י מנטורית אישית בעלת נסיון וביחד עם עוד נשים שעוברות איתה את התהליך בקבוצה.

ואני אומרת לכל אישה שרוצה את זה:
בואי להסתכל לאתגרים בעיניים ולהרגיש בטוחה שאת הולכת לנצח את הדרך שלך ולהשיג את המטרות שלך.”


נשמע כמו משהו שכל אישה צריכה… מה לדעתך הבעיה העיקרית של רוב הנשים?
"זה פשוט, רוב הנשים נמצאת תחת האשליה הזאת שהפתרונות לקשיים שהן חוות נמצאות בחוץ, באנשים הקרובים או הרחוקים, או בכל מני שינויים חיצוניים שאני צריכה לעשות, מעבר דירה, בן זוג / בעל.
האשליה הזאת מכניסה אותן ללופ אינסופי של מרדף מתיש שמשאיר אותן עם תחושת חוסר ועם תסכול עצמי מתמשך. ככל שנמשיך לרדוף אחרי המטרה שלנו, ככה יהיה לנו יותר קשה להשיג אותה. חשוב לזכור שבמקום להתמקד בפתרונות חיצוניים, אנחנו רק צריכות להיכנס פנימה ולחפש את הכוחות שלנו.

איך מגיעים לכוחות האלה? מה צריך לעשות?
על זה בדיוק אני מדברת בתוכנית
שלי. אני הולכת לתת לכל אישה כלים לגשת לאותו חיבור פנימי שנמצא בתוכה, זה כוח אדיר שהולך לשפר ולשנות את כל מציאות חייה.

לא צריך לחשוב יותר מדי על פתרונות של עשייה חיצונית שאמורה לשפר את המצב שלנו, אלא בדיוק להפך, צריך לשחרר ולהתחבר לעצמנו, כי חיבור לכוח הפנימי יביא לנו תוצאות הרבה יותר טובות. כשאני חיה מתוך תחושה של אמונה שהכל בסדר בחיים שלי, שאני מוגנת, שמורה ובטוחה בידיים של הקדוש ברוך הוא, אני גם יודעת שהכל יסתדר עבורי, אני יכולה להרפות, אני יודעת שהדברים יגיעו אליי בזמן הנכון, אני יודעת שהכל מדויק עבורי. זו תחושה שאי אפשר להסביר במילים, פשוט ביטחון בקיום שלי, אפס דאגות, אפס רדיפה חיצונית ו100% חיבור לעצמי ולכוח האלוקי שבי."

חייבת להגיד שהצלחת ממש לגעת בי! איך הגעת לעולם הזה?
אני אמא למשפחה ברוכת ילדים ואני יזמית בנשמה. לפני כמה שנים מצאתי את עצמי עובדת מהבוקר עד הלילה, בלי לעצור, בלי לנשום, בלי ליהנות מהעשייה שלי, מתוך מחשבה שאם אני לא אעשה מספיק, לא יהיה. הייתי בטוחה שאם אני "אתאבד" על קידום המטרות שלי בכל הכוח, הם יקרו מהר יותר. אבל האמת היא שרכבת ההרים הרגשית שנכנסתי אליה לא עשתה לי טוב, היא שאבה את שמחת החיים שהייתה לי וכל הפניות הרגשית לגדל את הילדים שלי, הכל עבר לקידום המטרות שלי, למלא את הכנס הבא, להביא עוד לקוחה, להכניס עוד כסף, פשוט לא הייתי כאן. בתור מנטורית לספר התניא שזה בעיניי ספר מאוד קדוש, הגעתי לתובנה שאני לא יכולה להמשיך לחיות ככה יותר. הייתי חייבת למצוא את האיזון, את הדרך לשלב בין היזמות וקידום המטרות, לבין חיים נורמליים, חיי משפחה, זוגיות, חברים, חיים פרטיים. אבל יותר מהכל? רציתי למצוא את הדרך ליהנות מקידום המטרות שלי, להבין איך לפתור נקודות שלא עובדות עבורי או שכבר אין להן סיכוי. והאמת? מצאתי 8 קודים כאלה! הכל בהשראת ספר התניא, ומה שהכי מדהים שגיליתי שכל אחד מהקודים הללו עזר לי לשפר את החיים שלי בצורה משמעותית והיום אני מקדמת את התוכנית שבה אני חושפת את 8 הכלים שהולכים לעזור גם לכל אישה שתבחר ותרצה בכך."

תודה רבה לך על הזמן! מה אני צריכה לעשות כדי להצטרף לתוכנית שלך?
"בשמחה רבה, שמחתי לשוחח איתך. קודם כל את צריכה להשאיר פרטים כדי שנוכל לחזור אלייך ולדבר, לבדוק התאמה וכמובן להתקדם לשלב הבא. נשמח מאוד להכיר אותך… "