חשיפה: בית הספר הגדול בארץ לתכשיטנות ׳חרוז כזה׳ יהפוך אותך למעצבת תכשיטים מצליחה תוך 8 מפגשים בלבד! יצאנו לבדוק...

המון נשים חולמות לדעת איך להכין תכשיטים בעצמן, אבל הרוב הגדול בכלל לא יודעות איך לעשות את הצעד הראשון. ב"חרוז כזה" הפכו כבר מזמן את החלום למציאות, בעזרת שיטה מנצחת אלפי נשים ב-29 שנים האחרונות הפכו למעצבות תכשיטים מצליחות מקורס של 8 מפגשים בלבד. קראו בכתבה המלאה על האקדמיה הגדולה בישראל לעיצוב תכשיטים ועל הקורס הייחודי שהפך נשים עם חלום, לנשים עם חזון והצלחה בתחום התכשיטנות, יפעת זיווי מנהלת האקדמיה מספרת.

מור משרקי // 27.4.2023 // 11:25

בתמונה: תלמידות במהלך שיעור תכשיטנות ב׳חרוז כזה׳

משחר ההיסטוריה אהבנו תכשיטים: צמידים, עגילים, שרשראות, טבעות ועוד, ובכל זאת בכל יום אנחנו רואות עוד ועוד חידושים בתחום העצום הזה. למעשה, כל מעצבת מביאה את תפיסת העולם שלה ואת הטכניקות שלה לידי ביטוי ביצירות שלה, כך שנדיר ביותר שנראה שתי יצירות זהות שעיצבו שתי מעצבות שונות. למעשה, עם הזמן יותר ויותר נשים מתעניינות בלימודי תכשיטנות – בתור תחביב, עיסוק מקצועי לשעות הפנאי ולעיתים אפילו עיסוק מקצועי כהכנסה עיקרית. למעשה, נשים רבות מוצאות נחת, סיפוק ודרך לביטוי היצרים האמנותיים שלהן דרך תכשיטנות וצורפות תוך השתייכות לקהילה חזקה וחמה שחברותיה בעלות מכנה משותף בולט – האהבה לתהליך היצירה והעיצוב.

יפעת, מנהלת את האקדמיה לתכשיטנות כבר 20 שנה, החלה את דרכה ב"חרוז כזה" כאחראית הזמנות בזמן שלמדה לתואר בבר אילן והצטרפה ל"חרוז כזה" אשר הוקמה במקור כרשת חנויות למכירת חומרי גלם לתכשיטנות והפכה לבית הספר לתכשיטנות הגדול בישראל עם מעל 15,000 בוגרות שכבר מעצבות תכשיטים עובדות בתחום.

בתמונה: מייסדות האקדמיה לעיצוב תכשיטים ׳חרוז כזה׳ – אסנת פלאוט ויפעת זיוי 

"את מבינה, מעבר לזה שאני עוסקת בכל יום בדבר שאני הכי אוהבת בעולם, מבטאת את הצדדים האמנותיים שבי ומגשימה את החלומות שלי – אני מטפחת קהילה חמה וחזקה של אלפי נשים מרחבי הארץ שפשוט אוהבות תכשיטים ויצירה. אני יכולה גם לספר לך מניסיוני האישי, שאין קשר יותר חזק מאשר קשר בין נשים בעלות מטרה משותפת שבאו להעביר יחד את הזמן בכיף ובעשייה – אצלנו אין סודות, דיבורים ושיתופים בלי סוף הם חלק מההווי כאן…הנושאים הקבועים בדרך כלל הם על המשפחה, בישולים ובכלל, שיח נשים איכותי".

בהחלט יוזמה מיוחדת. תרצי לספר לנו טיפה על האקדמיה?
"אז כמו שציינתי כבר קודם לכן, את "חרוז כזה" הקימה אסנת פלאוט לפני 29 שנה, כאשר מאוחר יותר זכתה ב-"יזמת השנה בתחום הקמעונאות" לשנת 2005-2004, שניתן לה על התרחבותה העסקית, מקוריות החברה ודרך ניהולה. כיום, חרוז כזה הינה האקדמיה הגדולה והיחידה בארץ לתכשיטנות, ומגיעות אלינו כ-800 נשים בכל חודש מכל הארץ. סך הכל למדו אצלנו יותר מ-15,000 נשים הצמאות להגשמה עצמית, הרחבת אופקים ולשייכות למשפחה חמה ומדהימה. בנוסף, מועסקות אצלנו 5 מדריכות מקצועיות, וכולנו בעצם נאמנות לתהליך שממנו תצאי מאושרת".

מה בעצם כל כך מיוחד בתחום התכשיטנות?
"תחום התכשיטנות הוא התחום בו מעצבים את התכשיטים ומסגננים אותם, לכן, השמיים הם הגבול וכל אחת מוציאה לפועל את מה שהיא מדמיינת. חוץ מזה, אפשר לייצר דרכו הכנסה יפה דרך מכירות תכשיטים, הקמת עסק עצמאי לניהול סדנאות בתשלום וכו'. למשל, תארי לך שאת מעצבת תכשיטים מקצועית ושיש לך בבית מגירות על גבי מגירות של תכשיטים שעיצבת בעבר, בינתיים הם צוברים אבק – למה שלא תאספי 4-5 חברות/שכנות ותעבירי להן הדרכת תכשיטנות? גם תחלקי את הידע שלך איתן, גם תרגישי סיפוק והנאה וגם תרוויחי סכום מכובד בזמן קצר! חוץ מזה, אני אומרת לך מניסיון, הפידבקים של חברות ומשפחה כששומעים שהתכשיטים שאת עונדת הם תכשיטים שעיצבת בעצמך – הם שונים מכל מה שהכרת".


נשמע מדהים, אז מה בעצם כולל קורס התכשיטנות?

"הקורס הבסיסי לתכשיטנות כולל 8 מפגשים פרונטליים בני שעתיים וחצי  כל מפגש, ביום השיעור תגיעי לאקדמיה הממוקמת בתל-אביב, לשיעור עם קבוצת נשים קטנה (עד 5 תלמידות) עם המדריכה שלך. למעשה, בכל שיעור את יכולה להכין כל תכשיט שתרצי מבין המבחר הקיים בכל עיצוב שעולה בדמיונך – היופי הוא שאין לך שום שבלונה מוגדרת ואת רשאית להתפתח לכל כיוון שתרצי, עם עזרה צמודה שלנו. בכל שיעור את יוצאת הביתה עם תכשיט חדש ומקצועי משלך שכבר תוכלי להשוויץ בו!

כמובן, קיימת האופציה לקורס מוקלט שתוכלי לצפות בו בכל עת או לבצע את השיעורים בזום בליווי מדריכה צמודה – על כך נדבר בהמשך, בשתי האופציות האלו תקבלי את החומרים עם שליח עד פתח הבית״.

אז את אומרת לי שתוך 8 מפגשים אוכל להיות מעצבת תכשיטים?
"בוודאי! תכשיטנות, בניגוד לצורות אמנות שונות כמו למשל פיסול או ציור, אינה דורשת ניסיון רב והיא רק עניין יישומי של טכניקות עיצוב שנלמד אותך. הקורס מאגד בתוכו את כל הידע הדרוש כדי שתוכלי להפוך למעצבת תכשיטים מצליחה, אם זה כתחביב, השלמת הכנסה או אפילו קריירה חדשה, לא משנה מה תבחרי, העיקר שתגשימי את עצמך!".

מה יש ב״חרוז כזה״ שאין במקומות אחרים?

״הדבר הראשון והחשוב ביותר בעיניי, הוא המשפחתיות והתחושה הביתית אצלנו באקדמיה.  כשהקמנו את ״חרוז כזה״ מעולם לא חלמנו שתיווצר קרבה כל כך גדולה בין התלמידות לעצמן ובין התלמידות אלינו – הצוות. תמיד היה חשוב לנו לשמור על הצביון האינטימי של המקום וזה לדעתי, סוד ההצלחה.

כמובן מבחינה מקצועית, אין פשרות. יש לנו 5 מדריכות מקצועיות ומוכשרות שמלוות אותנו לאורך שנים והכשירו במרוצת הזמן בהצלחה יתרה אלפי תלמידות למקצועות התכשיטנות והצורפות. בנוסף , 1500 טכניקות בתכשיטנות שלא נלמדות בשום מקום בארץ״.

הבנתי שיש לכן בוגרות שנחלו הצלחה ענקית בתחום, תוכלי לספר לי קצת?

״בוודאי, זו גאווה גדולה שלנו בתור מוסד לימודי כאשר תלמידה שלמדה אצלנו פורשת כנפיים ועושה חייל בתחום התכשיטנות. לתלמידות שלנו ניתנת האפשרות לאחר ההתמחות להתקדם במסלול ״ליווי עסקי״, מסלול ייחודי ל״חרוז כזה״ שנבנה לאחר מחקר מעמיק של הצרכים המדויקים של תכשיטנית מתחילה ומעניק לבוגרות שלנו את כל הכלים הנדרשים לפתיחת עסק מצליח בתכשיטנות.

״תלמידות שלנו שעברו את תכנית ההכשרה העסקית מגיעות לתערוכות בין-לאומיות, פותחות חנויות מצליחות ומקימות עסקים מניבים ברשת האינטרנט. חשוב להבין, האינטרס שלנו משותף ולכן יש תמיד רשת של פרגון ותמיכה בין האקדמיה לבין הבוגרות, כך למשל, בכל חודש מתחלפות התצוגות בחנות וחלונות הראווה לתערוכות של בוגרות ומכירת תכשיטים – זה כיף ענק לראות את הבוגרות שלנו משגשגות ומצליחות״.

האם אחרי הקורס הזה כבר יהיה לי את כל הכלים כדי באמת לצאת לדרך?ֿ
״חד משמעית. היתרון בקורס אצלנו הוא הדינמיות וההתאמה האישית לצרכים של כל תלמידה, כך שבין אם את מתחילה וחסרת ניסיון, או מקצוענית שרוצה להשתלם בטכניקה ספציפית – יש לך מקום אצלנו ולנו יש את הניסיון לבנות לך את תכנית ההכשרה האולטימטיבית אשר מותאמת לצרכים שלך בדיוק. כל תלמידה חדשה, מגיעה אליי לפגישה ואנחנו בונות לה תכנית לימודים אישית ובלעדית בהתאם לרצונות והמטרות שלה כך שבסוף הקורס היא תצא עם כל הכלים להצלחה.״

 
עם יד על הלב… האם כל אחת יכולה להכין תכשיטים בזמן כל כך קצר?
״ברור שכן, אני רואה את זה יום יום אצלי באקדמיה, תלמידות שהגיעו לכאן לראשונה והיו בטוחות שיש להן "ידיים שמאליות" ואין להן שום כישרון יצרתי הפכו למעצבות תכשיטים מקצועיות בזמן קצר. שיטת הלימוד שלנו היא שיטה ייחודית ואקסלוסיבית שפיתחנו ב29 שנים של עבודה עם אלפי נשים שהגיעו ללא ניסיון כלל והבנה עמוקה של הצרכים שלהן."

ונגיד שאני גרה בבאר שבע, איך אגיע אליכם?
"מצחיק שאת אומרת את זה, רק לאחרונה הצטרפו אליי שתי תלמידות חדשות מבאר שבע ומאשקלון – וזה עוד קרוב! יש לנו תלמידות שמגיעות מכל רחבי הארץ באמצעות תחבורה ציבורית נוחה וכמובן הסדר חנייה פרטית מסובסדת. תאמיני לי, שווה לך להשקיע את המאמץ הקטן הזה בעצמך, זה מגיע לך.

בנוסף, הוספנו מסלול אונליין ״היברידי״ נוח ומתקדם בדיוק בשביל נשים עם שגרה צפופה או נשים שגרות רחוק אבל לא מוכנות לוותר על התחביב האהוב עליהן של יצירת תכשיטים יפים".

ספרי לי יותר על המסלול ה"היברידי" איך בדיוק זה מתבצע?
"כן, בשנים האחרונות כולנו חווינו מציאות משתנה ונאלצנו ליצור מודל היברידי ללימודים המאפשר למידה מרוחקת בצורה אפקטיבית ומהנה בו זמנית בקורס אונליין שהפקנו ונצילמנו במיוחד עבור אותן אלה שלא קרובות למרכז ורוצות ללמוד מרחוק.

כיום יש את האפשרות למי שמעוניינת בכך ללמוד תכשיטנות מכל מקום בארץ או בעולם, הלימודים מתקיימים באמצעות הזום בשיחת וידאו מול מדריכה מקצועית בהרכב של אחת על אחת – את והמדריכה או מקסימום שתי תלמידות בשיעור מקוון של שעה וחצי מנוחות ביתך . החומרים לשיעורים כגון חרוזים ואלמנטים נבחרים בהתאמה אישית ונשלחים אלייך עם שליח עד פתח הבית!

כמובן, קיימת גם האופציה לשיעורי אונליין מוקלטים, 8 שיעורים שבהם תלמדי שלב אחר שלב אין להכין תכשיטים לבחירתך מהמגוון הקיים. תוכלי לצפות בהם בכל זמן, להעביר קדימה ואחורה ותאמיני לי שזו פשוט הנאה צרופה.״

גם מי שלומדת מהבית מקבלת את ערכת הכלים במתנה?
״איזו שאלה! בוודאי ובוודאי. לימודים מהבית הם שווי ערך מכל בחינה ללימודים באקדמיה, גם מבחינת התוכן וגם מבחינת ההטבות כתלמידת ״חרוז כזה״.

כל תלמידה חדשה שתרשם היום לקורס תכשיטנות עם חבילת ההטבות המטורפת שהכנו לכן תקבל את ערכת הכלים במתנה עד לפתח הבית! לא משנה אם היא לומדת באונליין, בזום או אצלנו באקדמיה.״


נשמע מבטיח, אז מה הצעד הראשון מכאן?

״אם הגעת למסקנה שהרצון ליצירה וליצירת תכשיטים יפים וייחודיים בוער בך וזה הזמן שלך לעשות משהו בשבילך עצמך, הגעת אלינו בזמן מצוין. בימים אלו אנחנו משיקות הטבה למצטרפות חדשות, עם חבילת הטבות מטורפת בקנה מידה שלא היה אצלנו מעולם. לצד הכתבה הכנו קישור שיקח אותך לדף שבו תוכלי לראות מידע נוסף על הקורס וגם את ההצעה המשתלמת והבלעדית שלנו, הכל בפנים וללא כל התחייבות מצדך״

שכנעת אותי ובגדול. דגשים אחרונים לסיום?
"זכרי שהעתיד שלך בידיים שלך. לצערי במהלך השנים הכרתי המון נשים שפשוט ויתרו לעצמן ופספסו את ההזדמנות של החיים שלהן רק משום שהן פחדו, או רק משום שמישהו אמר להן אחרת. קחי אחריות על עצמך ותקדישי זמן לעצמך – זה הזמן שלך. אני יכולה לספר לך מתוך הניסיון הרב שלי שאין כמו לקום בכל בוקר עם תחושת סיפוק ואושר, בידיעה שאני עושה את מה שאני אוהבת עם נשים חזקות שאני אוהבת. אף פעם לא מאוחר, זו ההזדמנות שלך להצטרף להצלחה ולקהילה חמה ומיוחדת!".