קורס בלעדי לקריירה בנדל"ן חושף ב-4 שעות את מה שהמתווכים לא רוצים שתדעו - פרקטיקה טהורה להשגת עסקאות הזהב בדרך לכסף גדול ויציבות לטווח הרחוק

תחום היזמות והנדל"ן קורץ לכל מי שמעוניין להיות עצמאי ולהרוויח כסף גדול בלי לוותר על למידה מרתקת והתפתחות אישית. אך השוק בישראל קשה, תחרותי ולא מתגמל לחסרי ידע וניסיון בתחום. כיצד ניתן תוך 4 שעות בלבד ללמוד את כל סודות המקצוע שאף מתווך לא יסכים לגלות, ולהשיג יתרון יחסי שיביא את נקודת הפתיחה המקסימלית עבור קריירת החלומות? הפרטים בכתבה

מור משרקי // 20.11.2023 // 11:25

"כששאלו אותי בתור ילד מה ארצה להיות כשאגדל אמרתי 'עשיר' בלי לחשוב פעמיים. בקושי הייתה לי בגרות, אבל ידעתי שאני רוצה להיות תמיד מוכן לכל תרחיש כלכלי," מספר אלירן, אחד מיזמי הנדל"ן והתיווך המובילים באילת.

"בגיל 21, בדירה שכורה עם עיקולים של הוצאה לפועל, היה לי חלום לקנות לאמא שלי בית. המטרה הזאת עמדה לנגד עיני ולא נחתי עד שלא הגשמתי אותה. מאז אני כבר עשור בתחום היזמות והנדל"ן."הסיפור של אלירן וקנין (33) הוא סיפור אלאדין קלאסי. בן לאם חד הורית שפירנסה משפחה במשכורת מינימום, ׳אמא שלי עבדה משמרות כפולות, ונתנה לנו להעריך את הכסף ואת המשמעת לכסף.׳
אביו נפטר כשהיה צעיר, וכבר כשהיה בגיל 13 יצא לעבוד כדי להביא כסף הביתה.

"אנשים מתפארים בהצלחות בלי לתאר את הכשלונות," הוא מספר, "בעסקה הראשונה שלי נפלתי לעוקץ, גם בהשקעה הראשונה שלי הפסדתי 300 אלף ש"ח. בניתי בית בעפולה בהפסד של 100 אלף ש"ח, לא פשוט.

אז היום מתחננים אליי 'אלי תמכור לי את הבית' ואני מגלגל עסקאות של מיליוני שקלים בחודש, אבל מעולם לא שכחתי מאיפה באתי וכמה כאב לי להגיע לאיפה שאני היום. השליחות שלי היא לקצר לאחרים את הדרך הזאת, לתת כל מה שאני יכול בשביל זה."

אלירן, בוא נדבר רגע תכל'ס. קריירה בתיווך נדל"ן זה באמת מסנוור, אבל התחום פרוץ מידי, לא ככה?

"אין ספק. הרבה צעירים נמנעים מהתחום כי הם חושבים שקשה לאתר עסקאות, שהתחרות קשה מדי, שעד שמשיגים עסקה עוברות שנים בלי שקל, שצריך להילחם בשיניים. 

כל זה יכול להיות נכון כשמגיעים לתחום הזה בלי ידע ובלי ניסיון, לא חושבים מחוץ לקופסה ועושים את מה ש'כולם עושים'… אבל אפשר לעשות את הדברים אחרת, להשיג יתרון יחסי ולשבור את המחסומים."

זה באמת אפשרי? לפרוץ דווקא בתחום הזה בלי ידע ובלי ניסיון ועוד עם כל הקשיים האלה?

"נו כמובן, עומד מולך דוגמה חיה. אז נכון, לי זה לקח בערך 5 שנים, אבל זה כי עשיתי את כל הטעויות האפשריות בדרך. אם עושים דברים נכון, בהדרכה מתאימה, אפשר תוך 8-10 חודשים כבר לסגור עסקאות.

ולמה זה כל כך קורץ לצעירים? כי הם מבינים שאין להם מה לטחון בעבודה גנרית, לקרוע את התחת מ-8 עד 18:00 בשביל 15,000 ש"ח בתלוש וגם זה במקרה הטוב.

בתחום של יזמות יש עסקאות מדהימות עם תשואה של 300-400 אלף ש"ח במכה. עם התנהלות נכונה ומינוף של כספים זה סוגר לך יותר משנה של מחיה בלי שעבדת כמעט בכלל.

גם תחום התיווך מטורף, אתה מכניס משכורת חודשית של שכיר בעסקה אחת, וסוגר לפעמים 3 עסקאות בשבוע. זה יכול להגיע גם ל-100,000 ש"ח בחודש."

זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי… איך לא כל המתווכים ויזמי הנדל"ן כאלה עשירים?

"חלקם מהם דווקא כן, אבל נכון – בדרך למספרים הנוצצים האלה יש מכשולים. קודם כל, התחרות בשוק גדולה מאוד, במיוחד כי מדובר על עסקאות ענק של מיליוני שקלים שמתווכים עומדים בשבילן בתור.

דבר שני, הרבה מתווכים שהשיגו את הכסף הגדול לא יודעים לשמור עליו ולנהל אותו בצורה נכונה. בתור עצמאי בתחום, אתה יכול חודש אחד להרוויח 250 אלף ש"ח ואז 3 חודשים לא להרוויח שקל. אם לא מינפת נכון את הכסף הלך עליך. 

גם אני עשיתי טעויות, אבל עברתי דרך ארוכה ואת כל הלקחים שלמדתי אני מתמצת ל-25 שיעורים של פחות מ-10 דקות, סך הכל 4 שעות של פרקטיקה טהורה שמנצחת את המשוואה לכל מי שרוצה להיכנס לתחום או לשפר ביצועים."

אוקיי, אז מה אפשר לעשות כדי לנצח את המשוואה הזאת, לסלק את התחרות ולשמור על הרווח הגדול?

"יפה, עכשיו אנחנו מדברים לעניין. את עיקרי התחום אפשר ללמוד לבד, זו לא חוכמה. העניין הוא להגיע לשיטות שרק מי שנמצא שנים בתוך התחום מכיר ויודע להשתמש בהן – ולצבור את הניסיון בלי לבצע טעויות.

סתם לדוגמה, ללכת door to door ולחפש מכירות. נשמע קצת עבודה שחורה אבל ככה בדיוק השגתי 4 דירות במחירי מציאה. אם הייתי נשאר בבית לגלול את הפייסבוק במקום לצאת לשטח לא הייתי מגיע לעסקאות האלה.

עוד שיטה מעניינת היא להוציא נסח טאבו של בניין ב-16 ש"ח ולהתקשר לבעלי דירות דרך 144. רק ככה השגתי 40 לידים סמויים, מוכרים פוטנציאליים שאף אחד לא דיבר איתם בכלל. זה עסקאות זהב שאף אחד לא מתחרה עליהן כי הן בכלל לא בשוק. ממש כסף על הרצפה שאתה אוסף תוך שעה של טלפונים, סוגר לך חודשיים עבודה בקלות. 

יש כמובן עוד הרבה כלים שאני מלמד ונותנים לך יתרון יחסי בעולם הפרוץ הזה, כדי שתצבור ניסיון ורווח ממשי כדי לבנות לעצמך שם. גם יש 'מינגלינג' ושיתופי פעולה שאני מלמד בדיוק איך לעשות אותם נכון, ואפילו נותן לך שעות ייעוץ פרטני איתי כדי ליישם את כל זה בפועל."

אישתי ואני היינו בביקורת הריון, ביקור שגרתי. הרופא נשים, אחד הרופאים המוערכים בארץ ובאילת ראה אותי לבוש בחליפה, ושאל מה אני עושה בחיים? חשוב לציין כי בכל פגישה/ישיבה תוודאו שאנשים ידעו מה אתם עושים, ספרתי לו על הנדל"ן, תיווך והשקעות שאני עושה, היה חיבור מידי, ואמר שיש לו אחוזה יפיפה (זאת שבתמונה), ואולי בהמשך ימכור, ואם יחליט שכן, הוא יתקשר.

חצי שנה אחרי קיבלתי ממנו מספר תמונות של הבית והוא כתב: ״בהצלחה במכירה, יש לך ייצוג בלעדי״
לאחר חודש מכרתי לו בית אחד, ועוד נכס אחד שמוצע למכירה בימים אלו. – סיפור נחמד על מקרה שקרה לי.

גם סודות וגם פרקטיקה, שווה. אז מספיק לי לדעת את זה כדי להתחיל להרביץ כסף גדול בנדל"ן?

"אלה החלקים המקצועיים, כן. אבל מעבר לזה, כמו שהזכרתי גם צריך לדעת איך להתנהל נכון ברמה הכלכלית וברמה האישית כבנאדם שמנהל אורח חיים עצמאי.

ברמה הכלכלית צריך לדעת להתנהל נכון, כל חודש להכניס לפנסיה זה לא נכון, צריך לצבור נכסים ולהשקיע (למנף ולהגדיל את ההון).

ברמה האישית, לאורך כל הקורס אני נותן מנטורינג של מוטיבציה, אנושיות ושגרה בריאה: איך להיות איש עסקים שנמצא במיינדסט של הצלחה, איך לבנות לו"ז נכון, איך ליצור יעדים ומטרות שיקדמו אותך ועוד.

בסופו של יום, כשאני בגיל 21 הצבתי לעצמי מטרה לקנות לאמא של בית – זה מה שעשה אותי חזק והרים אותי בכל פעם מחדש מהקרשים שנפלתי עליהם. הרוח והמוטיבציה חייבות להיות חלק מהמשוואה."

זה ממש מעורר השראה, תודה אלירן על הראיון! דבר אחרון לומר למי שקורא אותנו עכשיו?

"לא לוותר על החלום. אם זה לקנות בית, להיות עשיר או פשוט להיות מאושר על ידי כך שתעבוד כעצמאי ותרוויח מספיק כדי לעשות רק מה שאתה אוהב. 

אני יכול להעיד שתחום היזמות והתיווך בנדל"ן היה הדרך שלי, ואני כאן כדי לעזור לכל מי שרוצה לעשות את הדרך הזאת כמוני, ואפילו יותר טוב."