תוכן שיווקי

חשיפה: שומר בקניון התעשר בזכות תוכנה למסחר אלגוריתמי שניהלה עבורו את תיק ההשקעות בוול סטריט!

הסיפור הלא יאמן של אבי, שומר בדיזינגוף סנטר, ללא ידע בשוק ההון שהפך לסוחר מצליח מאד בזכות התוכנה הישראלית 'אלגואין טריידר', המבצעת עבורו את כל פעולות המסחר באופן אוטומטי לחלוטין! הכתבה המלאה

אורית בראון אגמי // 07.12.22 //InterNews 

אבי פרג׳ון - יורם ברזני אלגואין
אבי פרג’ון – שומר שהפך סוחר מצליח בוולסטריט. צילום: באדיבות אבי פרג’ון

אבי פרג’ון הוא שומר בקניון דיזנגוף סנטר בתל אביב שמתקרב לגיל הפנסיה והיה מודאג מה יעלה בגורלו אם לא יימצא דרך לדאוג לעצמו כלכלית לעת פרישה. אבי נירשם בעבר למספר קורסים וניסה לסחור בעצמו בשוק ההון במשך מספר שנים ואת מעט הכסף שחסך עד אז – הפסיד בניסיונות אלה . אבל אבי לא אמר נואש. הוא היה מודאג מירידה אל מתחת לקו העוני ללא אמצעי מחיה מספיקים. ואז, יום בהיר אחד הוא נתקל בפרסום מסקרן בפייסבוק על תוכנת מסחר מקצועית ואוטומטית בשוק ההון בארה”ב, המבוססת על אלגוריתם מתמטי מתקדם וחדשני. אבי החליט לתת לשוק ההון את הסיכוי האחרון ונרשם לסדנה, בה למד וקיבל את תוכנת ‘אלגואין טריידר’ והשאר – היסטוריה. כמעט מהיום הראשון הוא התחיל לראות רווחים גבוהים בחשבון המסחר  והוא מעיד  שהתוכנה ייצרה עבורו רווח של 30% בתוך מספר חודשים, תקופה שבמהלכה השוק בכלל צנח וכולם מסביבו הפסידו כסף. אלה רווחים דרמטיים במיוחד לאור העובדה שאבי לא צריך להשקיע כיום יותר מדקה ביום על מנת לייצר אותם.

אבי עדיין עובד בקניון ובחשבון הבנק שלו הולך ומצטבר הון, שיאפשר לו חיים בשפע וברווחה לאחר הפרישה מהעבודה.

בתמונה: יורם ברזני בראיון בערוץ 13 בתכנית ״המומלצים״

איך זה קורה?

מתברר, שאבי פרג’ון הוא לא היחיד שמפסיד אלפי שקלים ולעיתים אפילו מאות אלפי שקלים בשוק ההון. הוא חלק מקבוצה גדולה של משקיעים חובבנים שמפסידים הרבה מאוד כסף ובעצם ‘תורמים’ למקצוענים שמרוויחים את הכספים הללו. הקהל המתוסכל הזה מתייאש ולעיתים אף שוקע עמוק יותר ויותר בחובות והוא נחשב ל- ‘טרף קל’ עבור חברות המבטיחות רווחי הון, אך אינן מקיימות את ההבטחה. כל זה, עד שהופיעה בישראל החברה המצליחה אלגואין בע”מ שהוקמה על ידי יורם ברזני, שהוא נחשב בין המובילים בפיתוח של תוכנות מסחר אלגוריתמיות בשוק ההון האמריקאי, עם הצלחות מוכחות ומרשימות ביותר מזה שנים. התוכנה ‘אלגואין טריידר’ והאסטרטגיות הפועלות בה, הובילו משקיעים וסוחרים אמריקאים רבים לייצר רווחים עצומים של מיליוני דולרים וכל זאת כמעט ללא מאמץ מצדם כשהם נותנים ל’שכל’ של אלגואין לבצע עבורם את כל העבודה.

נשמע מסובך? אז זהו שלא.

מתברר שלהצלחה מרשימה בשוק ההון לא נדרש ידע קודם, אלא הכשרה כיצד להפעיל ולכוון התוכנה הידידותית למשתמש, כל זאת אצלכם בבית. זה בדיוק מה שאבי פרג’ון חווה בעוד שהוא ממשיך כרגיל בעבודתו כשומר בקניון. לאחר ההכשרה הקצרה שקיבל נותר לפרג’ון רק להפעיל את התוכנה במשך דקה ביום או במשך 5 דקות פעם בשבוע. התוכנה החכמה הזו  פועלת באמצעות אלגוריתם מתקדם ועל פי התנודתיות בשוק מקבלת את החלטות המסחר, בין השאר בהתאם לסכום ההשקעה ולרמות הסיכון שנוח למשקיע לפעול בהן.

נפגשנו עם יורם ברזני, היזם שהקים את אלגואין, במשרדי החברה בתל אביב כדי ללמוד יותר על האפשרות שגם אנחנו, ללא שום ידע קודם, נעשה כסף בשוק ההון, מה שלא הצלחנו לעשות עד עכשיו.

איך הגעת לעסוק בתחום?

יורם ברזני: “אני כמו משקיעים חובבנים אחרים בשוק ההון, הפסדתי שם המון כסף ממסחר ידני”

למה הכוונה ב’המון כסף’?

“הפסדתי יותר ממיליון וחצי דולר…”

זה באמת המון

“אכן.. וזה מה שהביא אותי לחפש דרך אחרת שתוביל לרווחים. למעשה, הקמתי עבור עצמי את חברת הפיתוח של התוכנה כבר בשנת 2002 וזאת על מנת ולנסות להחזיר לעצמי את ההפסדים שנגרמו לי בשוק ההון. בשנת 2004 כבר זכינו בתחרות שהתקיימה בארצות הברית במקום הראשון מתוך 165 משתתפים, כאשר ייצרנו רווח של יותר מ-60% בשנה בוול סטריט וגברנו על כל החברות המובילות בתחום שהשתתפו בתחרות.

התוכנה פועלת באופן אוטומטי לחלוטין כשכל החלטות המסחר והביצוע של הקנייה והמכירה, מתבססות על ה’שכל’ שלה שהוא מה שמייצר את היתרון מול הסוחרים האחרים בשוק. בשנים האחרונות האסטרטגיות שלנו הגיעו לכל המקומות הראשונים והיו בין המובילות בארצות הברית, שם אנחנו מספקים את השרות הזה כבר שנים רבות. עכשיו החלטנו לייבא אותו גם לישראל.”

תסביר לנו, כחסרי ניסיון בהשקעות עצמאיות בשוק ההון: איך זה עובד?

“אנחנו מעבירים את הלקוחות שלנו סדנא ידידותית ומובנת גם למי שאין לו שום ידע או  ניסיון קודם במסחר עצמאי בשוק ההון. שם אנחנו מלמדים את הבסיס וכאמור אפשר להתחיל ממש מאפס. בין המגיעים אלינו יש כאלה שבטוחים שיש להם את כל הידע שצריך על השקעות בשוק ההון ובסופו של דבר מתברר להם שהם לא יודעים את הדברים שבאמת מייצרים רווחים גבוהים. אנחנו מלמדים את השימוש בתוכנה ולאחר מכן מתקינים אותה במחשב של התלמיד. כל משתמש שלנו פותח חשבון מסחר אצל ברוקר אמריקאי מפוקח על ידי רשות ניירות הערך בארה”ב ויש לו גם נציגות דוברת עברית בישראל. הברוקר – TradeStation, הוא אחד הברוקרים המוערכים ביותר בארה”ב שזכה לאורך השנים בפרסים רבים על טכנולוגיית המסחר המתקדמת שלו הפועלת באופן אוטומטי לחלוטין.

למעשה, התלמיד מקבל אסטרטגיית מסחר מוכנה וכל שנותר לו הוא לכוון אותה כפי שהוא לומד בסדנה לפי רמת הסיכוי-סיכון הנוחה לו וסכום הכסף שהוא מקצה להשקעות אלה. במשך כל התהליך אנחנו נכנסים יחד, יד ביד עם התלמיד, למסחר האלגוריתמי והאוטומטי. בשלב הראשון על מנת להיכנס למסחר האמיתי,  אנחנו מפעילים בתחילה את התוכנה במצב ‘דמו’ שבו התלמיד מפעיל את התוכנה ללא סיכון על נתוני אמת של השוק, ולאחר שאנו רואים רווחים יפים בחשבון, עוברים למסחר אמיתי.”

אלגואין - יורם ברזני

“מדובר בתוכנה מאוד ייחודית שמנתחת ומחשבת את התנודתיות בשוק ההון וגם את ‘רמות הפחד’ הקיימות בכל רגע נתון. את החישובים הללו התוכנה מבצעת באמצעות נוסחאות מתמטיות מורכבות שפותחו בחברה לאורך השנים ובסופן התוכנה יודעת מה לקנות, מה למכור, בכמה כסף ומתי גם לא לפעול על מנת להגן על הכסף שלנו.”

ומה זה בדיוק מדד הפחד?

“שאלה טובה. למעשה קיימים מספר רב של מדדי פחד בשוק ההון ונהוג להניח שהם מייצגים את רמת החשש של המשקיעים בשוק בכל רגע נתון. כשהשוק רגוע – רמת הפחד נמוכה. כשהשוק סוער ומאוד תנודתי – רמת הפחד עולה וזה קורה מאחר שלמעשה יש בשוק חוסר הסכמה של המשקיעים לגבי המחירים של הנכסים השונים. כשהשוק קורס – כל מדדי הפחד השונים קופצים גבוה מאוד ומגיעים לשיא.

 

אחד ממדדי הפחד הידועים ביותר הוא מדד ה- VIX שהוא מדד הפחד העיקרי של הבורסה בשיקגו. הוא מייצג בעיניי המקצוענים את רמת הפחד שיש בקרב המשקיעים בכל רגע נתון. קיימים כשלושים מדדי VIX שונים והמערכת שלנו משקללת חלק מהם וגוזרת מתוך הנתונים הללו את מצב השוק, האם הוא אופטימי או פסימי, ולפי התוצאות ובהתאם לנתונים שהמשקיע מעוניין בהם כמו רמת הסיכון והסכום להשקעה, תוכנת ‘אלגואין טריידר’  מקבלת החלטה על קנייה או מכירה של ניירות ערך כמו מניות, תעודות סל או חוזים עתידיים. אפשר לדוגמה לפעול איתה במסחר במניות הידועות ביותר כמו אמזון ואפל וגם בתעודות סל העוקבות אחר המדדים המובילים בארה”ב ואחר התנודתיות.”

וואו. זה מרתק. ולמה השקעות רק בשוק האמריקאי? 

“אנחנו פועלים רק בבורסה האמריקאית כי שם כ- 80% מהיקף המסחר הוא מסחר אלגוריתמי ואוטומטי ומבוצע על ידי מחשבים והוא שוק גדול מספיק על מנת למנוע מניפולציות במחירים.

אנו פועלים במיוחד בתעודות סל העוקבות אחרי התנודתיות. תעודות אלו עולות ויורדות בהתאם לפחד של המשקיעים בשוק, ואנו מתמחים בתעודות שהמנפיק שלהן מודיע לנו מראש מה עתיד להיות מחירן. אנו מנצלים את המידע הזה על מנת לייצר ממנו רווחים.”

מה אתם עושים כשמתרחשים אירועים גלובליים דרמטיים לא צפויים שמשפיעים על השווקים?

“השאלה הזאת נוגעת בדיוק למצב שנוצר בשנה האחרונה כשפוטין פלש לאוקראינה ויצר חוסר וודאות בשווקים ולכן היינו צריכים לפתח במהירות הגנה שקראנו לה ‘אנטי פוטין’ ומטרתה היא לשמור על הכסף שלנו מאירועים המתרחשים בשעות שבהן הבורסה לא פועלת כמו הגנה מתקיפה לילית של פוטין שעלולה להשפיע על השוק באופן משמעותי.

לדוגמה, בשבוע ההתקפות המאסיביות באוקראינה, הגנת ‘אנטי פוטין’ זיהתה מראש ובאופן אוטומטי את רמת הסיכון הגבוהה והשאירה מחוץ לשוק את כל הסוחרים באמצעות התוכנה וכך מנעה הפסדים גדולים שהיו מנת חלקם של משקיעים וסוחרים רגילים.”

יורם, למדנו הרבה דברים מעניינים ואנחנו רוצים להשתמש בתוכנת ‘אלגואין טריידר’. איך עושים זאת?

לצפייה בסדרת ההדרכות של תוכנת אלגואין השאירו פרטים כאן>>>

בועז מספר איך למרות ההשקעה שלו בסדנאות ולימודים, לא הצליח להמיר את הידע שלו לכסף, עד שהגיע לאלגואין!

המנטור ו/או החברה שבבעלותו אינם בעלי רישיון מכוח חוק הייעוץ ואינם עוסקים במתן שירותי ייעוץ, בשיווק השקעות ובניהול תיקים כהגדרתם בחוק. יורם ברזני, במישרין או בעקיפין , עושה את מירב המאמצים בכדי להכשיר את תלמידיו להיות סוחרים מצליחים ורווחיים בשוק ההון. יחד עם זאת, הוא לא יהיה אחראי בשום צורה שהיא לנזק ו/או להפסד שיגרם מהסתמכות בשימוש בתוכנה ו/או בשאר חומרי הלימוד באופן מלא או חלקי, ככל שייגרם. כל הנתונים המתפרסמים במסגרת הסדנה ולאחריה ובכל דרך פרסום בדבר ניירות ערך מכל סוג, מדדים וכיוצא באלה, הם לצורכי הלימוד בסדנה בלבד ואינם מהווים ייעוץ, ניהול תיקים או המלצה כלשהי למסחר בניירות ערך או לסחר מסוג כלשהו. התכנים המועברים במסגרת הסדנה ולאחריה אינם מהווים תמריץ ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. התכנים אינם מהווים תחליף לייעוץ השקעות אישי המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואינם מתיימרים לייעץ בדרך כלשהי בדבר פעולות בשוק ההון. תוצאות עבר על סמך אופטימיזציה ומבחנים שונים אינן מהוות ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות עתידיות. פעילות בשוק ההון דורשת יידע, הבנת סיכונים ומיומנות והיא אינה מתאימה לכל אדם ועשויה להיות כרוכה בהפסדים כספיים ניכרים. אין בשימוש בתוכנה ו/או בשאר חומרי הלימוד כערובה להשגת תשואה חיובית כלשהי.

מדיניות פרטיות יצירת קשר: [email protected]